Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2020

Přestup! Martin Šindelář už je Karviňákem

Povedlo se! Stoper Martin Šindelář se natrvalo stěhuje do MFK Karviná - jeho transfer z ostravského Baníku byl dotažen. Devětadvacetiletý obránce se v pondělí odpoledne zapojil do tréninkového procesu s týmem.

V šatně měl své místo z jarního hostování rezervované, to samé se dá říct i o třináctce na dresu, kterou mu kustod Eda Muryc odložil. A nyní je jasné, že zbytečné to rozhodně nebylo. V jarní části uplynulé sezóny nechyběl Šindelář ani minutu, zasáhl do všech třinácti duelů.

Svými výkony si navíc řekl o to, aby vedení klubu zahájilo s jeho kmenovým klubem jednání. „Martina jsme z Baníku chtěli získat, svými výkony nás přesvědčil. I on sám měl zájem u nás působit, což je pozitivní a důležité. Jsme rádi, že se jednání o jeho přestupu k nám povedla dotáhnout do úspěšného konce,“ prohlásil spokojený sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk po podpisu tříletého kontraktu.

Pro Martina Šindeláře půjde o třetí prvoligové angažmá. Do nejvyšší soutěže nakoukl v mateřské Sigmě Olomouc, odkud odešel po vypršení smlouvy v létě 2017 do ostravského Baníku. Tam působil dva a půl roku, než letos v únoru zamířil na hostování právě do Karviné, kde už zůstane. „Konečně je to dořešené a jsem moc rád, že jsem natrvalo zpátky. S vedením klubu jsem byl domluvený a obě strany měly zájem pokračovat. Opakuji, mám radost, že je konečně jasno a mohl jsem se připojit k týmu,“ řekl Martin Šindelář, který se s Baníkem do soboty plnohodnotně připravoval a nechyběl ani na rakouském soustředění.

Urostlý stoper má na svém kontě 139 prvoligových utkání a 7 vstřelených gólů. Transfer nabývá účinnosti v pondělí 24. srpna, tím pádem trenér Jarábek nebude moct staronovou posilu využít v prvním ligovém kole právě proti ostravskému Baníku.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo