Generální partner
Světlý režim
20. říjen 2008

Blaha: Fulnek mi přirostl k srdci, ale porazit jsem ho musel

Gólman Martin Blaha hrál v sobotu specifický zápas. Současný borec MFK totiž ještě před příchodem do Karviné v letní přestávce trénoval s Fulnekem, kde rovněž působil a klub z malého městečka mu přirostl k srdci.

City však musel tentokrát nechat stranou. Snažil se ze všech sil, aby Fulnek prohrál. A to se mu podařilo. Při jediném inkasovaném gólu byl bez šance. Švec míč trefil úplně stejně jako Belgičan Sonck v kvalifikačním duelu proti Španělsku.

„Jsem velmi rád, že jsme zápas zvládli. Díky mému působení ve Fulneku jsem hrozně moc chtěl chytat. Kdybych seděl na lavičce, dost by mě to mrzelo,“ přiznal Martin Blaha, který ve Fulneku zažil skvělé postupové období, kdy se místní fotbal dostal z MSFL do II. ligy. „Vlastně kromě dvou hráčů znám celý kádr Fulneku. Z mých dosavadních angažmá vzpomínám nejraději právě na Fulnek. On to je takový menší klub s rodinnou atmosférou, byl jsem tam rád,“ neskrýval Blaha.

Nyní ale musel udělat vše pro to, aby Fulnek rozesmutnil. „My fotbalisté jsme holt takoví kočovníci, takže dneska jsem chtěl hrozně moc vyhrát. Bylo to pro nás stěžejní utkání, abychom se odpoutali od sestupových příček,“ poukázal Blaha na zašmodrchané postavení obou celků v tabulce.

Jeho pozici mu pro tento zápas ulehčilo zranění Tomáše Kučery, se kterým se Blaha v sezoně střídá na pozici jedničky. A jak vůbec se slovenským gólmanem vychází? „Vycházíme spolu dobře. Tomáš je perfektní, děláme si ze sebe navzájem srandičky, i když samozřejmě mezi námi je taková ta zdravá rivalita. U brankářů to ani jinak nejde. Dneska jsem dostal šanci já a snad jsem se trenérovi odvděčil. Budu rád za každý další odchytaný zápas,“ svěřil se po utkání.

V Karviné si pochvaluje dobrou partu a domácí návštěvy. „Třeba ve Fulneku tolik lidí ani zdaleka nechodilo, v tomto směru je to v Karviné paráda,“ pochválil fanoušky Karviné. A jak se tým vyrovnává s těžkým losem v závěru soutěže? „Vlastně po čtrnácti dnech jsme opět hráli zápas o šest bodů. Soutěž je ale vyrovnaná, každý může porazit každého, takže doma si věříme na všechny,“ pověděl Blaha.

V sobotu svým výkonem přispěl k výhře svého celku. „A myslím, že i v obraně to celkem klapalo,“ dodal. Poslední domácí zápasy Karvinští zvládají. „Oproti úvodu soutěže je rozdíl v proměňování šancí. Zpočátku jsme je nedávali, teď se to zlepšilo. I když dneska jsme toho taky zahodili poměrně dost a Fulnek se zničehonic dostal zpět do hry. Tak to už ale většinou bývá. Když soupeře nedorazíte, chytne se naděje a přesně to jsme dnes dopustili. Naštěstí jsme to nakonec zvládli a pokusíme se udržet na vítězné vlně co nejdéle,“ maluje si Martin Blaha ideální scénář.

(Martin Ruščin, Karvinský deník, 20. 10. 2008)

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii