Mlade talenty

Blaha: Fulnek mi přirostl k srdci, ale porazit jsem ho musel

20.10.2008 | Redakce
 

Gólman Martin Blaha hrál v sobotu specifický zápas. Současný borec MFK totiž ještě před příchodem do Karviné v letní přestávce trénoval s Fulnekem, kde rovněž působil a klub z malého městečka mu přirostl k srdci.

 

City však musel tentokrát nechat stranou. Snažil se ze všech sil, aby Fulnek prohrál. A to se mu podařilo. Při jediném inkasovaném gólu byl bez šance. Švec míč trefil úplně stejně jako Belgičan Sonck v kvalifikačním duelu proti Španělsku.

„Jsem velmi rád, že jsme zápas zvládli. Díky mému působení ve Fulneku jsem hrozně moc chtěl chytat. Kdybych seděl na lavičce, dost by mě to mrzelo,“ přiznal Martin Blaha, který ve Fulneku zažil skvělé postupové období, kdy se místní fotbal dostal z MSFL do II. ligy. „Vlastně kromě dvou hráčů znám celý kádr Fulneku. Z mých dosavadních angažmá vzpomínám nejraději právě na Fulnek. On to je takový menší klub s rodinnou atmosférou, byl jsem tam rád,“ neskrýval Blaha.

Nyní ale musel udělat vše pro to, aby Fulnek rozesmutnil. „My fotbalisté jsme holt takoví kočovníci, takže dneska jsem chtěl hrozně moc vyhrát. Bylo to pro nás stěžejní utkání, abychom se odpoutali od sestupových příček,“ poukázal Blaha na zašmodrchané postavení obou celků v tabulce.

Jeho pozici mu pro tento zápas ulehčilo zranění Tomáše Kučery, se kterým se Blaha v sezoně střídá na pozici jedničky. A jak vůbec se slovenským gólmanem vychází? „Vycházíme spolu dobře. Tomáš je perfektní, děláme si ze sebe navzájem srandičky, i když samozřejmě mezi námi je taková ta zdravá rivalita. U brankářů to ani jinak nejde. Dneska jsem dostal šanci já a snad jsem se trenérovi odvděčil. Budu rád za každý další odchytaný zápas,“ svěřil se po utkání.

V Karviné si pochvaluje dobrou partu a domácí návštěvy. „Třeba ve Fulneku tolik lidí ani zdaleka nechodilo, v tomto směru je to v Karviné paráda,“ pochválil fanoušky Karviné. A jak se tým vyrovnává s těžkým losem v závěru soutěže? „Vlastně po čtrnácti dnech jsme opět hráli zápas o šest bodů. Soutěž je ale vyrovnaná, každý může porazit každého, takže doma si věříme na všechny,“ pověděl Blaha.

V sobotu svým výkonem přispěl k výhře svého celku. „A myslím, že i v obraně to celkem klapalo,“ dodal. Poslední domácí zápasy Karvinští zvládají. „Oproti úvodu soutěže je rozdíl v proměňování šancí. Zpočátku jsme je nedávali, teď se to zlepšilo. I když dneska jsme toho taky zahodili poměrně dost a Fulnek se zničehonic dostal zpět do hry. Tak to už ale většinou bývá. Když soupeře nedorazíte, chytne se naděje a přesně to jsme dnes dopustili. Naštěstí jsme to nakonec zvládli a pokusíme se udržet na vítězné vlně co nejdéle,“ maluje si Martin Blaha ideální scénář.

(Martin Ruščin, Karvinský deník, 20. 10. 2008)

• Molitorisz na kvalifikaci U17
dnes - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
před 2 dny - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
před 3 dny - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
před 3 dny - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem