Mlade talenty

Radek Slončík se loučí s kariérou

02.06.2011 | Redakce
 

Radek Slončík se loučí s kariérou V sobotu 4. června se bude na Městském stadionu v Karviné loučit s aktivní hráčskou kariérou legenda ostravské kopané Radek Slončík.

 

Program Slončíkovy rozlučky začne v 16 hodin utkáním starých gard Baníku a Karviné. „Museli jsme to o hodinku posunout, protože mistrák začne až v 18 hodin,“ vysvětluje manažer Karviné Petr Mašlej, jenž si sám zahraje exhibiční utkání jak za domácí Karvinou, tak za Baník, kde hrával.

V dresu ostravských legend by se měly představit skutečné osobnosti klubu. Několik borců patřilo do sestavy památného roku 2004, kdy Baník získal svůj dosud poslední mistrovský titul.

V bráně se představí Baránek a Bernady, v poli budou bavit diváky fotbalem Veselý, Drozd, Galásek, Čížek, Daněk, Vrťo, Korytář, Šlachta, Poštulka, Kula či současní hráči Bolf s Lukešem. Přijet by měl i současný trenér Ružomberoku Hýravý. „Mluvil jsem i s Rosťou Vojáčkem, který naši starou gardu Baníku povede jako trenér,“ informoval Radek Slončík, který před zápasem vezme do ruky mikrofon a osobně divákům všechny hráče svého mužstva představí.

Připravit si ale bude muset spoustu informací, protože v dresu Baníku se to bude skvělými hráči jen hemžit – co jméno, to pojem. Samotní fotbalisté pak vzdají hold Radku Slončíkovi, který ve své kariéře získal dva tituly mistrů republiky, Československý, Český i Maďarský pohár a Maďarský superpohár a dvakrát byl zvolen Králem ligových trávníků. Sedmnáctkrát reprezentoval, a to v éře, kdy v národním mužstvu působily legendy českého fotbalu jako Nedvěd, Šmicer, Berger, Poborský, Kadlec či Němec.

Soupeřem baníkovských person budou karvinské osobnosti jako Mašlej, M. Bielan, M. Kulinski, Gorniok, Kohut, Bizoň, Sikora, Jakubec, Mokrý, Barczok, Vlachovský, Waloszek, Kudlík, Tomosz, Čespiva, Urban a další.

„Myslím, že se nám podařilo zajistit start významných hráčů baníkovské i karvinské historie a už se na zápas všichni těšíme,“ poznamenal sám Radek Slončík, který naskočí do exhibice v základu Baníku a vydrží na hřišti maximálně poločas.

„Ještě uvidím, kolik minut odehraji. Záleží, jak se budu cítit. Na utkání s Třincem bych měl být také v základu a zhruba po patnácti, dvaceti minutách bych měl střídat. Aspoň takový je plán,“ přiblížil Slončík.

Exhibice by se měla hrát na 2x30 minut, po ní bude následovat pauza a v 18 hodin startuje mistrovské utkání II. ligy mezi MFK OKD Karviná a Třincem. Poslední v kariéře fotbalisty, který svými přesnými přihrávkami a režisérskou taktovkou rozdával dlouhá léta radost všem fanouškům Baníku.

Vstupné na exhibici je úplně stejné jako na klasický mistrovský zápas. Vstupenka platí samozřejmě i pro utkání Karviné s Třincem. Majitelé permanentek neplatí nic.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem