Generální partner
Světlý režim
2. červen 2011

Střelec Vrána: Chceme se udržet v horních patrech tabulky

Velkou osobností jarní části sezóny je útočník Pavel Vrána, který na sebe vzal roli střeleckého tahouna. Brněnský odchovanec věří, že v sobotním derby sestřelí i souseda v tabulce Fotbal Třinec.

Hornicko-hutnickým derby proti Třinci se fotbalisté MFK OKD Karviná rozloučí s domácími fanoušky na Městském stadionu v Karviné-Ráji. „Samozřejmě věřím ve vítězství. Zvládneme to a zůstaneme v horních patrech tabulky,“ burcuje Vrána.

Los přisoudil Karviné na závěr soutěže týmy ze špičky tabulky – Žižkov, Třinec a Jihlavu. Z první prověrky na hřišti Žižkova jsme vyšli naprázdno. Jak s odstupem času hodnotíte utkání?

Pořád se mi to těžko hodnotí. Odehráli jsme dobrý zápas, ale prohráli jsme blbým gólem, který jsme dostali rukou. Mrzí mě to, beru trošku vinu na sebe, protože kdybych proměnil šanci, která byla tutová, vezli bychom si minimálně bod.

Šanci na reparát má Karviná v regionálním derby proti Třinci. Na co si dát proti hostujícímu týmu pozor?

Na celý tým, mají ho dobře poskládaný. Přednosti Třince vidím ve hře dopředu a standardních situacích. Zkrátka si musíme dát pozor na všechno.

Čím byste nalákal fanoušky, aby si v sobotu našli cestu na Městský stadion?

Je to poslední domácí zápas, potřebujeme povzbudit. Uděláme vše pro vítězství. Tahákem bude rozlučka s Radkem Slončíkem, což bude určitě velká událost.

Jak budete na kapitána vzpomínat?

Určitě v dobrém. Znám ho půl roku, co jsem tady v Karviné. Je to pro mě velká osobnost, dobrý člověk a hlavně vynikající fotbalista. Určitě našemu týmu strašně moc pomohl, jestli bude působit i ve vedení, bude to určitě jen dobře.

Na jaře jste vstřelil plno důležitých branek, přidáte další proti Třinci?

Pokusím se opět střelecky prosadit. Minule na Žižkově mi to nevyšlo, ale v posledním domácím utkání proti Čáslavi jsem se trefil dvakrát. Tak snad na to navážu i v sobotu.

Nemrzí vás, že Česká televize upřednostnila vysílání duelu Dukly proti Zlínu? Přeci jenom souboj Karviné s Třincem je považován za šlágr kola, s kariérou se bude loučit legendární Slončík…

Přiznám se, že jsem nad tím nepřemýšlel, ale Dukla už má postup s předstihem zajištěný, o nic jí nejde. Karviná i Třinec bojují o umístění v horních patrech tabulky, je to derby a v neposlední řadě se loučí „Slon“.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.