Mlade talenty

Derby očima trenérů

07.06.2011 | Redakce
 

Derby očima trenérů Jak viděli sobotní mistrovské derby mezi Karvinou a Třincem šéfové obou laviček? Shodli se na tom, že se jednalo o kvalitní a nadstandardní duel.

 

Lubomír Luhový, trenér třineckých „železářů“: „Nevyhrál lepší a neprohrál horší. My jsme samozřejmě věděli o síle Karviné, přesto jsme dostali brzký gól na 1:0. Jestli mě překvapil? Vůbec ne, my jsme poslední dobou bohužel zvyklí zhruba do šesté minuty inkasovat. Navíc to byl od domácích opravdu povedený centr. Ale zabrali jsme, srovnali hru i skóre. Celkově to byl vydařený zápas, jedno z těch povedenějších derby. Mělo to úroveň. Zasloužili jsme si zde bod, vítěznou branku jsme ale podle našeho názoru inkasovali z ofsajdu. Co říct ke zvolené taktice? Snažili jsme se využít naší silné středové formace, v záložní řadě máme dostatek kvalitních hráčů, takže jsme postavili systém 4-1-4-1. I z toho důvodu, že klasický koncový útočník – hroťák - nám schází. Remíza by zápasu slušela více.“

Karvinský lodivod Karel Kula: „Třinec jsem na jaře viděl hodněkrát. Museli jsme se připravit na jednoho z nesilnějších celků v soutěži, který má velkou kvalitu směrem dopředu i dozadu. Očekávali jsme, že budou hrát na jednoho hrota se silnou záložní formací, takže nás nepřekvapili. hráli tak i posledně. Kvůli tomu jsme ale sami nechtěli nějak měnit sestavu na 4-2-3-1 nebo 4-1-4-1 s jedním útočníkem. Risknul jsem to s hrou na dva a vyplatilo se. Kluci hráli opravdu dobře, soupeř také a diváci si zápas jistě užili. Máme na to, abychom se ještě zlepšili. Důležité však je, že hráči odváděli celé jaro maximum a to je dobrý odrazový můstek do další sezony. Výhra v derby je každopádně dobrý motivační faktor do další práce. Čeká nás poslední zápas a my rozhodně chceme skončit před Třincem, když už jsme se dostali kolo před koncem na čtvrté místo. Už tak to bude nejlepší umístění v naší krátké druholigové historii. A jestli mi exhibice Radka Slončíka nějak nabourala plány na mistrák? Musím přiznat, že trochu ano, obvykle jsem zvyklý dorazit před domácím utkáním na stadion již dopoledne, vše si ještě jednou důkladně promyslet a projet. Teď jsem místo toho hrál zápas. Ale dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát s Radkem i dalšíma klukama zase v jednom týmu. Nakonec jsme se s Radkem domluvili, že do zápasu s Třincem ani nezasáhne. Přišel za mnou sám, že ho pořád berou žebra z utkání na Žižkově. Nakonec – kdyby nastoupil, mohl mít myšlenky někde jinde. Přeci jen kariéru končí fotbalista jednou za život. I když je pravda, že na posledních pět minut nastoupit mohl. Ale dopadlo to jinak a ovace si užil stejně.“

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem