Generální partner
Světlý režim
8. červen 2011

Jednou bych si rád zachytal první ligu za Karvinou, věří Kafka

Zkušenostmi ostřílený brankář Jakub Kafka poskytl rozhovor našim oficiálním internetovým stránkám. "Kdyby nám někdo po sezoně řekl, že budeme mít před posledním kolem 46 bodů, tak bychom byli spokojení," říká mimo jiné Kafka v dnešním rozhovoru.

O víkendu jste nastoupil nejen za áčko, ale i za rezervu proti Heřmanicím. Znamená to, že už máte dovolenou?

Nemám, akorát jsme se tak domluvili s vedením, protože za rezervu mohou nastoupit nanejvýš tři cizinci. Tak jsem šel do branky místo Gejzy (Gejza Pulen, pozn. redakce), aby mohli hrát tři zahraniční kluci v poli.

Na jaře se defenzíva Karviné znatelně zlepšila. Navíc v posledních šesti zápasech jste za svá záda propustil pouze dvě branky. Kde vidíte příčiny progresu v zadních řadách?

Je to hodně ovlivněnou tím, že jsme sehranější, víme, co jeden od druhého čekat. Navíc brání celé mužstvo, takže z toho plyne, že moc branek neinkasujeme.

Letos se s kariérou rozloučil Radek Slončík. Vy jste také zkušený matador. Bojíte se dnu, kdy pověsíte kopačky na hřebík vy? Jak dlouhou ještě plánujete kariéru?

Nebojím se. Jediné, čeho se bojím, je zubař. Jsme domluveni, že bych měl pokračovat v Karviné příští rok, možná další dva roky. Pokud budu zdravý, tak bych samozřejmě chytat chtěl, ale uvidíme.

Už jste přemýšlel o tom, co by Vás po ukončení kariéry naplňovalo?

Předběžně jsme se bavili, že bych se měl po skončení kariéry věnovat karvinským brankářům. Ale dneska se všechno mění ze dne na den, takže nechci předbíhat.

V Karviné je plno mladých talentovaných brankářů. Máte už vyhlédnutého svého budoucího nástupce mezi třemi tyčemi?

Co vím já, tak Ondřej Mato vypadá v dorostu dobře. Má postavu, je pracovitý, takže má předpoklady. Ale čeká ho strašně dlouhá cesta a člověk musí mít i štěstí, aby druhou ligu chytal. Brankářů je strašná spousta. Ale mu zvlášť bych to přál, protože je to poctivý kluk. Třeba mu to výjde.

Sezóna se blíží ke svému konci, a tak můžeme bilancovat. Jak hodnotíte vystoupení v Karviné v tomto ročníku?

Kdyby nám někdo po sezoně řekl, že budeme mít před posledním kolem 46 bodů, tak bychom byli spokojení. Můžu říct, že jsem trošku zklamaný hlavně z výsledku na Žižkově. Mohli jsme to favoritům Žižkovu a pak Jihlavě udělat ještě těžší. Ale je to nejlepší sezona v novodobé historii Karviné, takže si myslím, že převažují jen pozitiva. První třetina sezony byla nemastná neslaná, ale pod trenérem Kulou jsme se stmelili a jarní část se nám hodně povedla.

V příští sezoně se od Karviné opět očekává, že bude čeřit vody na předních místech tabulky. Pomýšlíte vy osobně na postup mezi elitu? Je to možnost znovu si zachytat Gambrinus ligu…

Samozřejmě bych si rád zachytal první ligu v dresu Karviné. Ale bude to složité. Každopádně si myslím, že hráčský kádr a zázemí na to Karviná má. Ale je třeba dobře začít sezonu. Pak se uvidí.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?