Mlade talenty

Jednou bych si rád zachytal první ligu za Karvinou, věří Kafka

08.06.2011 | David Kubáň
 

Jednou bych si rád zachytal první ligu za Karvinou, věří Kafka Zkušenostmi ostřílený brankář Jakub Kafka poskytl rozhovor našim oficiálním internetovým stránkám. "Kdyby nám někdo po sezoně řekl, že budeme mít před posledním kolem 46 bodů, tak bychom byli spokojení," říká mimo jiné Kafka v dnešním rozhovoru.

 

O víkendu jste nastoupil nejen za áčko, ale i za rezervu proti Heřmanicím. Znamená to, že už máte dovolenou?

Nemám, akorát jsme se tak domluvili s vedením, protože za rezervu mohou nastoupit nanejvýš tři cizinci. Tak jsem šel do branky místo Gejzy (Gejza Pulen, pozn. redakce), aby mohli hrát tři zahraniční kluci v poli.

Na jaře se defenzíva Karviné znatelně zlepšila. Navíc v posledních šesti zápasech jste za svá záda propustil pouze dvě branky. Kde vidíte příčiny progresu v zadních řadách?

Je to hodně ovlivněnou tím, že jsme sehranější, víme, co jeden od druhého čekat. Navíc brání celé mužstvo, takže z toho plyne, že moc branek neinkasujeme.

Letos se s kariérou rozloučil Radek Slončík. Vy jste také zkušený matador. Bojíte se dnu, kdy pověsíte kopačky na hřebík vy? Jak dlouhou ještě plánujete kariéru?

Nebojím se. Jediné, čeho se bojím, je zubař. Jsme domluveni, že bych měl pokračovat v Karviné příští rok, možná další dva roky. Pokud budu zdravý, tak bych samozřejmě chytat chtěl, ale uvidíme.

Už jste přemýšlel o tom, co by Vás po ukončení kariéry naplňovalo?

Předběžně jsme se bavili, že bych se měl po skončení kariéry věnovat karvinským brankářům. Ale dneska se všechno mění ze dne na den, takže nechci předbíhat.

V Karviné je plno mladých talentovaných brankářů. Máte už vyhlédnutého svého budoucího nástupce mezi třemi tyčemi?

Co vím já, tak Ondřej Mato vypadá v dorostu dobře. Má postavu, je pracovitý, takže má předpoklady. Ale čeká ho strašně dlouhá cesta a člověk musí mít i štěstí, aby druhou ligu chytal. Brankářů je strašná spousta. Ale mu zvlášť bych to přál, protože je to poctivý kluk. Třeba mu to výjde.

Sezóna se blíží ke svému konci, a tak můžeme bilancovat. Jak hodnotíte vystoupení v Karviné v tomto ročníku?

Kdyby nám někdo po sezoně řekl, že budeme mít před posledním kolem 46 bodů, tak bychom byli spokojení. Můžu říct, že jsem trošku zklamaný hlavně z výsledku na Žižkově. Mohli jsme to favoritům Žižkovu a pak Jihlavě udělat ještě těžší. Ale je to nejlepší sezona v novodobé historii Karviné, takže si myslím, že převažují jen pozitiva. První třetina sezony byla nemastná neslaná, ale pod trenérem Kulou jsme se stmelili a jarní část se nám hodně povedla.

V příští sezoně se od Karviné opět očekává, že bude čeřit vody na předních místech tabulky. Pomýšlíte vy osobně na postup mezi elitu? Je to možnost znovu si zachytat Gambrinus ligu…

Samozřejmě bych si rád zachytal první ligu v dresu Karviné. Ale bude to složité. Každopádně si myslím, že hráčský kádr a zázemí na to Karviná má. Ale je třeba dobře začít sezonu. Pak se uvidí.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem