Mlade talenty

Radomír Korytář novým trenérem U19

10.06.2011 | David Kubáň
 

Radomír Korytář novým trenérem U19 Úspěšný mládežnický trenér Radomír Korytář, který naposledy působil u rezervy ostravského Baníku, bude od nové sezony vést devatenáctku MFK OKD Karviné. Na postu hlavního trenéra nahradí Petra Mašleje, který se posouvá do role asistenta Karla Kuly u seniorského áčka.

 

Stratég Korytář byl osobně přítomen na středečním mistrovském utkání staršího dorostu proti Baníku Ostrava, kde jsme ho také pro naše oficiální internetové stránky vyzpovídali.

Jak vznikla možnost trénovat Karvinou?

Už před rokem mě kontaktoval sportovní ředitel Petr Mašlej, ale Baník Ostrava mě tehdy nepustil. Teď v květnu mi ale klub vyšel vstříc, a protože nabídka Karviné stále platila, ocitl jsem se tady.

Budete působit u staršího dorostu U19, probírali jste s vedením cíle týmu pro nadcházející sezonu?

Cíle jsou stabilizovat kádr, zapojit mladší hráče do týmu. Za rok pomýšlíme na postup do první dorostenecké ligy.

Jak hodnotíte tréninkové podmínky a úroveň práce s mládeží v Karviné?

Pokud se bavíme o rozestavení, tak filozofii Karviné je systém 4-4-2 a ten budu praktikovat i s mým mužstvem. Zadruhé chci s týmem hrát aktivní, dynamickou hru. Budu dbát na to, ať je náš fotbal pro diváka atraktivní. Hráče jsem zatím příliš nepoznal, byl jsem na jednom utkání.

Co budete od hráčů vyžadovat?

Pracovitost, disciplínu a zodpovědnost. Samozřejmě i vzorný přístup k tréninku, ale to bych tady nechtěl rozebírat, protože hráči na něj musí jít natěšení. Já nikoho přemlouvat nebudu.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem