Generální partner
Světlý režim
12. červen 2011

Starší žáci si poradili s Hlučínem

Áčko starších žáků ve čtvrtek porazilo vrstevníky z Hlučína 2:0 a sezónu zakončilo na sedmém místě. Nedařilo se mladším žákům, kteří od stejného soupeře museli strávit porážku 1:4. Debaklem skončil zápas staršího dorostu na hřišti Sigmy Olomouc...Uvnitř článku Vás čeká kompletní výsledkový servis zápasů mládeže.

Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná U19 7:0 (4:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Švrčina – Káňa, Maryniok, Škorič, Blaho – Gorniok (73. Ergi), Kurušta (84. Stanowski), Roman – Maljar (41. Ryšavý), Kovařík, Hanzel (26. Kupczak).

V tomto utkání jsme podlehli soupeři, který nás převyšoval v důrazu, rychlosti a práci s míčem. My jsme si moc brankových příležitosti nevypracovali. I přesto nemůžeme chlapcům upřít bojovnost a snahu hrát fotbal.Dolní Benešov – MFK OKD Karviná U18 1:0 (0:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal - Ochodek, Šiška, Dančík, Stanowski - Egri, Maljar, Lukosz, Galocz - Nowak, Owczarzy (72. Hankus)

Poslední zápas sezony měl výbornou úroveň, v utkání jsme byli lepším týmem, bohužel jsme nevyužili několik výborných brankových příležitostí, soupeř měl jednu šanci a tu 10.minut před koncem zápasu proměnil.Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná U17 6:4 (2:1)

Branky MFK OKD Karviná: 46., 58. a 76. Ryšavý, 7. Puchel

Sestava MFK OKD Karviná: Mato - Hanzel, Wenglorz, Kloda (60. Molnári), Berešík (40. Onderka) - Šlampiak (70. Blaho), Hruška (40. Derík, Siekiera, Puchel - Moskál, Ryšavý

Již v 7. minutě jsme se ujali vedení pěknou střelou Puchela z přímého kopu. Před koncem poločasu nás soupeř dostal pod tlak a dokázal dvěma góly ve 34. a 38.minutě průběžný stav otočit. Ve druhé půli jsme zpřesnili kombinaci a byli nebezpečnější před brankou soupeře. Ve 46.munutě jsme vyrovnali brankou Ryšavého. O minutu později se po naší chybě soupeř dostal opět do vedení a v 56. minutě své vedení pojistil. V 58. a 76. minutě jsme po brankách Ryšavého ještě 2x dokázali snížit, ale soupeř trestal naše další chyby v obranné fázi a zaslouženě zvítězil.Dolní Benešov – MFK OKD Karviná U16 5:3 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 49. Chnúrik, 56. Leibl, 68. Vala

Sestava MFK OKD Karviná: Mato – Onderka, Wenglorz (38. Szkuta), Kloda, Berešík – Fukala, Vala (40. Leibl), Siekiera (30. Molnári), Derík (10. Chnúrik) – Sivák (15. Malík), Šlampiak

V utkání o první místo jsme rozhodně nezklamali, ale bohužel jsme podlehli únavě a nezkušenosti. Všem chlapcům děkuji za viditelnou snahu, která mnohdy přesahovala rámec jejich možností.MFK OKD Karviná U15 – FC Hlučín 2:0 (0:0)

Branky MFK OKD Karviná: 52. Molnári, 69. Chnúrik

Sestava MFK OKD Karviná: Mušec – Kurz, Malík, Leibl, Szkuta – Puškáč, Kamiňski, Molnári, Tomeček (35. Chmelař) – Reis (40. Karkoschka), Chnúrik

Poslední utkání sezóny jsme sice zvítězili, ale s výkonem většiny hráčů nejsem spokojen. Po neproměněných šancích v první poločase-Puškáč, Reis, Kamiňski, jsme se prosadili až v 52. minutě Molnárim, když proměnil Szkutovou přihrávku a minutu před koncem uzavřel skóre Chnúrik po přihrávce Kamiňského. Skončili jsme celkově na lichotivém sedmém místě, s 37 body.MFK OKD Karviná U14 – Dolní Benešov 6:0 (4:0)

Branky MFK OKD Karviná: 4., 9. a 39. Řápek, 3. a 36. Karkoschka, 23. Ženíšek

Sestava MFK OKD Karviná: Mato – Onderka, Wenglorz (38. Szkuta), Kloda, Berešík – Fukala, Vala (40. Leibl), Siekiera (30. Molnári), Derík (10. Chnúrik) – Sivák (15. Malík), Šlampiak

V utkání o první místo jsme rozhodně nezklamali, ale bohužel jsme podlehli únavě a nezkušenosti. Všem chlapcům děkuji za viditelnou snahu, která mnohdy přesahovala rámec jejich možností.MFK OKD Karviná U13 – FC Hlučín 1:4 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 41. Michailidis

Sestava MFK OKD Karviná: Koziel – Všetička, Bolec, Štěrba (45. Poštulka), Kondziolka – Chloň, Ligocký, Lingr, Popek (50. Hujo) – Michailidis, Berešík (50. Dostál)MFK OKD Karviná U12 – Dolní Benešov 11:1 (5:0)

Branky MFK OKD Karviná: 10., 15. a 52. Piecha, 1. a 56. Swaczyna, 35. a 39. Feik, 22. Macko, 26. Szotkowski, 45. Kvapil, 55. Hejda

Sestava MFK OKD Karviná: Lipták – Sembol (30. Hruška), Király, Kožusznik, Szotkowski (30. Vrba) – Hejda, Feik (30. Macko), Motyčka (30. Szafarczyk), Kvapil, Swaczyna - Piecha

Do dnešního utkání jsme už nastoupili v kompletní sestavě a na hře to bylo hned poznat, i když musím podotknout, že soupeř patří ke slabším týmům v soutěži. Kluci nenechali nic náhodě a plnili od začátku pokyny, které dostali v kabině. I když utkání bylo brzy rozhodnuto, všichni pokračovali v líbivém kolektivním výkonu a proto také skóre na konci bylo dvouciferné. Pochvala pro celý tým za předvedený výkon.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.8. | redakce

Tomáš Ostrák: Přání moje i Kolína nad Rýnem bylo hrát nejvyšší soutěž, v Karviné se mi líbí!

Mladý ofenzivní fotbalista Tomáš Ostrák v prvních dvou zápasech ukázal, že by měl být posilou. Ve středu proti Jastrzebie dokonce vstřelil svůj první gól v dresu MFK. V rozhovoru prozrazuje, jak je prozatím ve Slezsku spokojený, a proč do Karviné přišel...

po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii