Mlade talenty

Žáci a přípravky mají za sebou víkendové turnaje

13.06.2011 | David Kubáň
 

Žáci a přípravky mají za sebou víkendové turnaje Mladší žáci MFK OKD Karviná pod trenérem Zbyškem Gazdou se statečně rvali proti věkově starším týmům na turnaji v polské Ruptawii. Nakonec obsadili pěkné čtvrté místo. Starší a mladší přípravky si vyzkoušely na turnajích v Karviné a Frýdku – Místku nový systém, na který přejdou od příští sezony.

 

Mladší žáci získali cenné čtvrté místo

Mladší žáci na závěr sezony absolvovali turnaj v polské Rupzawii. Hrálo se systémem 5+1 formou mini kopané. Na osmičlenném turnaji stály proti našim klukům týmy složené z hráčů o dva roky starších. I tak se tým Zbyška Gazdy dostal až do semifinále. V souboji o třetí místo podlehl 1:2 Naprzódu Rydultowy.

Trenér Gazda hodnotil vystoupení svých hráčů na turnaji pozitivním způsobem. "Pro kluky to bylo zklamání, protože jsme byli herně nejlepším mužstvem. Stejný názor sdílely i ostatní týmy. Všichni hráči si zaslouží poděkování a pochvalu za vzornou reprezentaci MFK OKD Karviná."

Branky MFK OKD Karviná: 3 - Lingr, 2 - Všetička, Berešík, Bolec, Michalidis, 1 - Chloň, Ligocký, Hujo, Dostál.

Sestava MFK OKD Karviná: Jóba Daniel, Michailidis Marek, Popek Petr, Bolec Jakub, Chloń Petr, Berešík Martin, Všetička Vít, Poštulka Lukáš, Lingr Ondřej, Dostál Lukáš, Ligocký Lukáš, Hujo Tomáš.

Přípravky si vyzkoušely nový systém

Starší přípravka MFK OKD Karviná se zúčastnila Krajského finále ve Frýdku – Místku. Na šestičlenném turnaji obsadila třetí místo, ale co je nejdůležitější, seznámila se s novým systémem zápasů. Od nové sezony budou starší přípravky nastupovat k zápasům ve složení 5+1, na hřišti o rozměrech 40x25 metrů. Turnaj navíc vyhraje vždy to mužstvo, které celkově nastřílí nejvíce branek.

Kouč starší přípravky Jan Laslop hodnotil připravovanou změnu. "Kluci budou mít daleko více kontaktů s míčem, čeká je daleko více herních situací. Jsem pro, jejich fotbalovému vývoji to jenom pomůže."

Obdobný turnaj se konal i na Bažantnici v Karviné. Mladší přípravky pod vedením trenéra Filipa Raptopulose nastupovaly ve složení 4+1 a měly k dispozici hřiště o rozměrech 19x30 metrů.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem