Generální partner
Světlý režim
13. červen 2011

Žáci a přípravky mají za sebou víkendové turnaje

Mladší žáci MFK OKD Karviná pod trenérem Zbyškem Gazdou se statečně rvali proti věkově starším týmům na turnaji v polské Ruptawii. Nakonec obsadili pěkné čtvrté místo. Starší a mladší přípravky si vyzkoušely na turnajích v Karviné a Frýdku – Místku nový systém, na který přejdou od příští sezony.

Mladší žáci získali cenné čtvrté místo

Mladší žáci na závěr sezony absolvovali turnaj v polské Rupzawii. Hrálo se systémem 5+1 formou mini kopané. Na osmičlenném turnaji stály proti našim klukům týmy složené z hráčů o dva roky starších. I tak se tým Zbyška Gazdy dostal až do semifinále. V souboji o třetí místo podlehl 1:2 Naprzódu Rydultowy.

Trenér Gazda hodnotil vystoupení svých hráčů na turnaji pozitivním způsobem. "Pro kluky to bylo zklamání, protože jsme byli herně nejlepším mužstvem. Stejný názor sdílely i ostatní týmy. Všichni hráči si zaslouží poděkování a pochvalu za vzornou reprezentaci MFK OKD Karviná."

Branky MFK OKD Karviná: 3 - Lingr, 2 - Všetička, Berešík, Bolec, Michalidis, 1 - Chloň, Ligocký, Hujo, Dostál.

Sestava MFK OKD Karviná: Jóba Daniel, Michailidis Marek, Popek Petr, Bolec Jakub, Chloń Petr, Berešík Martin, Všetička Vít, Poštulka Lukáš, Lingr Ondřej, Dostál Lukáš, Ligocký Lukáš, Hujo Tomáš.

Přípravky si vyzkoušely nový systém

Starší přípravka MFK OKD Karviná se zúčastnila Krajského finále ve Frýdku – Místku. Na šestičlenném turnaji obsadila třetí místo, ale co je nejdůležitější, seznámila se s novým systémem zápasů. Od nové sezony budou starší přípravky nastupovat k zápasům ve složení 5+1, na hřišti o rozměrech 40x25 metrů. Turnaj navíc vyhraje vždy to mužstvo, které celkově nastřílí nejvíce branek.

Kouč starší přípravky Jan Laslop hodnotil připravovanou změnu. "Kluci budou mít daleko více kontaktů s míčem, čeká je daleko více herních situací. Jsem pro, jejich fotbalovému vývoji to jenom pomůže."

Obdobný turnaj se konal i na Bažantnici v Karviné. Mladší přípravky pod vedením trenéra Filipa Raptopulose nastupovaly ve složení 4+1 a měly k dispozici hřiště o rozměrech 19x30 metrů.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?