Generální partner
Světlý režim
17. červen 2011

Rezerva chce sezónu zakončit výhrou

Rezerva MFK OKD Karviné se rozloučí s letošní úspěšnou sezonou zápasem 26. kola I. A třídy proti Starému Městu. Svěřenci trenéra Tomáše Bernadyho si zajistili postup do Krajského přeboru s předstihem, i tak dá tým do sobotního zápasu maximum.

Minulý týden Karviná porazila Vlčovice 8:1, a protože Stonava klopýtla v zápase se Šenovem, vytvořili si naši borci kolo před koncem nedostižný čtyřbodový náskok. "Pocity jsou v tuto chvíli samozřejmě nádherné," zářil štěstím trenér Bernady. Od příští sezony tak MFK OKD Karvinou "B" uvidíme v Moravskoslezském krajském přeboru.

"V Krajském přeboru se nebudeme rozkoukávat. Chceme hrát o přední příčky a jsem zvědav, jakým způsobem se nám to bude dařit. V zimní přípravě jsme si ověřili, že můžeme hrát s mužstvy, které jsou o dvě soutěže výš. Nezbývá než to potvrdit v mistrovských zápasech."

"I letní příprava je nastavena tak, že nebudeme hrát s žádnými slabými mužstvy. Čekají nás jen silní soupeři. Hráči budou mít v přípravě nastavenou laťku vysoko, aby do toho mohli v mistrovských zápasech vlétnout naplno. Chceme hrát v horních patrech tabulky, potenciál na to Karviná má," míní Bernady

Proti Starému Městu nastoupí sestava bez hráčů prvního mužstva. Příležitost dostanou hráči, kteří byli v jarních bojích o postup méně vytížení. Trenér Bernady odmítá, že mužstvo se už vidí na dovolené a do zápasu nedá všechno. "Hrajeme o svou reputaci, fotbalisté o své jméno. Jako tým hrajeme o to, že když diváci přijdou na náš zápas, musí jednoznačně vidět, že jsme postoupili zaslouženě. A to chceme svým výkonem potvrdit."

První letošní vzájemné utkání vyhrála MFK OKD Karviná 2:0. S čím chce kormidelník Bernady vyrukovat v sobotu? "Vyrukujeme se svými klasickými zbraněmi, budeme hrát útočně. Chceme se do šancí dostávat a proměňovat je. Takhle hrajeme celé jaro," uzavřel kouč.

Výkop utkání je naplánován na sobotu od 17:00 na fotbalovém stadionu Kovona.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.