Generální partner
Světlý režim
21. červen 2011

V Karviné vládne spokojenost

Konečné čtvrté místo v tabulce druhé fotbalové ligy je velmi dobrou vizitkou klubu MFK OKD Karviná. I trenér mužstva Karel Kula byl s jarní částí sezony spokojen.

Po podzimu měl tým MFK OKD blíže spíše k sestupovému pásmu než k tomu postupovému. „Z jara máme velmi dobrý pocit. Po devatenáctém kole jsme na čtvrtý Třinec ztráceli devět bodů, sami jich měli jen 24 a mířili jsme do zachraňujícího se Kladna, které by se na nás v případě úspěchu dotáhlo na dva body. Důležitý moment jsme ale zvládli, vyhráli jsme a odpíchli se k jarnímu tažení, které nám nakonec vyneslo čtvrté místo před Třincem,“ pochvaloval si Kula, pro něhož to byla první „půlsezona“ v roli hlavního kouče a hned takto úspěšná.

Kula zároveň dodal, že hráči si svými výkony a umístěním v konečné tabulce na sebe upletli bič, protože nyní od nich budou všichni očekávat to samé, co předváděli v první polovině letošního roku.

„Kluci si nastavili laťku hodně vysoko, takže pro novou sezonu očekávám podobné výkony. Svým způsobem to platí i o mně, čtvrté místo lze vylepšit už jedině třemi způsoby,“ pousmál se Kula před svým odjezdem na zaslouženou dovolenou do Chorvatska.

„Teď si trochu oddechneme a pak se vrhneme do další práce. Letní pauza není příliš dlouhá a my nechceme usnout na vavřínech,“ upozornil Kula.

Karvinský kouč nezapomněl poděkovat ani divákům za podporu, které se hráčům od fanoušků MFK OKD dostalo. „Povzbuzovali nás ve slušném počtu a za to jim patří velký dík. To čtvrté místo je odměnou nejen pro hráče, ale i pro ně. Už se na ně těšíme i v nové sezoně,“ uzavřel Karel Kula.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii