Generální partner
Světlý režim
21. červen 2011

V Karviné vládne spokojenost

Konečné čtvrté místo v tabulce druhé fotbalové ligy je velmi dobrou vizitkou klubu MFK OKD Karviná. I trenér mužstva Karel Kula byl s jarní částí sezony spokojen.

Po podzimu měl tým MFK OKD blíže spíše k sestupovému pásmu než k tomu postupovému. „Z jara máme velmi dobrý pocit. Po devatenáctém kole jsme na čtvrtý Třinec ztráceli devět bodů, sami jich měli jen 24 a mířili jsme do zachraňujícího se Kladna, které by se na nás v případě úspěchu dotáhlo na dva body. Důležitý moment jsme ale zvládli, vyhráli jsme a odpíchli se k jarnímu tažení, které nám nakonec vyneslo čtvrté místo před Třincem,“ pochvaloval si Kula, pro něhož to byla první „půlsezona“ v roli hlavního kouče a hned takto úspěšná.

Kula zároveň dodal, že hráči si svými výkony a umístěním v konečné tabulce na sebe upletli bič, protože nyní od nich budou všichni očekávat to samé, co předváděli v první polovině letošního roku.

„Kluci si nastavili laťku hodně vysoko, takže pro novou sezonu očekávám podobné výkony. Svým způsobem to platí i o mně, čtvrté místo lze vylepšit už jedině třemi způsoby,“ pousmál se Kula před svým odjezdem na zaslouženou dovolenou do Chorvatska.

„Teď si trochu oddechneme a pak se vrhneme do další práce. Letní pauza není příliš dlouhá a my nechceme usnout na vavřínech,“ upozornil Kula.

Karvinský kouč nezapomněl poděkovat ani divákům za podporu, které se hráčům od fanoušků MFK OKD dostalo. „Povzbuzovali nás ve slušném počtu a za to jim patří velký dík. To čtvrté místo je odměnou nejen pro hráče, ale i pro ně. Už se na ně těšíme i v nové sezoně,“ uzavřel Karel Kula.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.