Generální partner
Světlý režim
21. červen 2011

V Karviné vládne spokojenost

Konečné čtvrté místo v tabulce druhé fotbalové ligy je velmi dobrou vizitkou klubu MFK OKD Karviná. I trenér mužstva Karel Kula byl s jarní částí sezony spokojen.

Po podzimu měl tým MFK OKD blíže spíše k sestupovému pásmu než k tomu postupovému. „Z jara máme velmi dobrý pocit. Po devatenáctém kole jsme na čtvrtý Třinec ztráceli devět bodů, sami jich měli jen 24 a mířili jsme do zachraňujícího se Kladna, které by se na nás v případě úspěchu dotáhlo na dva body. Důležitý moment jsme ale zvládli, vyhráli jsme a odpíchli se k jarnímu tažení, které nám nakonec vyneslo čtvrté místo před Třincem,“ pochvaloval si Kula, pro něhož to byla první „půlsezona“ v roli hlavního kouče a hned takto úspěšná.

Kula zároveň dodal, že hráči si svými výkony a umístěním v konečné tabulce na sebe upletli bič, protože nyní od nich budou všichni očekávat to samé, co předváděli v první polovině letošního roku.

„Kluci si nastavili laťku hodně vysoko, takže pro novou sezonu očekávám podobné výkony. Svým způsobem to platí i o mně, čtvrté místo lze vylepšit už jedině třemi způsoby,“ pousmál se Kula před svým odjezdem na zaslouženou dovolenou do Chorvatska.

„Teď si trochu oddechneme a pak se vrhneme do další práce. Letní pauza není příliš dlouhá a my nechceme usnout na vavřínech,“ upozornil Kula.

Karvinský kouč nezapomněl poděkovat ani divákům za podporu, které se hráčům od fanoušků MFK OKD dostalo. „Povzbuzovali nás ve slušném počtu a za to jim patří velký dík. To čtvrté místo je odměnou nejen pro hráče, ale i pro ně. Už se na ně těšíme i v nové sezoně,“ uzavřel Karel Kula.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo