Generální partner
Světlý režim
21. červen 2011

V Karviné vládne spokojenost

Konečné čtvrté místo v tabulce druhé fotbalové ligy je velmi dobrou vizitkou klubu MFK OKD Karviná. I trenér mužstva Karel Kula byl s jarní částí sezony spokojen.

Po podzimu měl tým MFK OKD blíže spíše k sestupovému pásmu než k tomu postupovému. „Z jara máme velmi dobrý pocit. Po devatenáctém kole jsme na čtvrtý Třinec ztráceli devět bodů, sami jich měli jen 24 a mířili jsme do zachraňujícího se Kladna, které by se na nás v případě úspěchu dotáhlo na dva body. Důležitý moment jsme ale zvládli, vyhráli jsme a odpíchli se k jarnímu tažení, které nám nakonec vyneslo čtvrté místo před Třincem,“ pochvaloval si Kula, pro něhož to byla první „půlsezona“ v roli hlavního kouče a hned takto úspěšná.

Kula zároveň dodal, že hráči si svými výkony a umístěním v konečné tabulce na sebe upletli bič, protože nyní od nich budou všichni očekávat to samé, co předváděli v první polovině letošního roku.

„Kluci si nastavili laťku hodně vysoko, takže pro novou sezonu očekávám podobné výkony. Svým způsobem to platí i o mně, čtvrté místo lze vylepšit už jedině třemi způsoby,“ pousmál se Kula před svým odjezdem na zaslouženou dovolenou do Chorvatska.

„Teď si trochu oddechneme a pak se vrhneme do další práce. Letní pauza není příliš dlouhá a my nechceme usnout na vavřínech,“ upozornil Kula.

Karvinský kouč nezapomněl poděkovat ani divákům za podporu, které se hráčům od fanoušků MFK OKD dostalo. „Povzbuzovali nás ve slušném počtu a za to jim patří velký dík. To čtvrté místo je odměnou nejen pro hráče, ale i pro ně. Už se na ně těšíme i v nové sezoně,“ uzavřel Karel Kula.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii