Mlade talenty

Mladší dorost U17 prošel během sezóny hráčskou obměnou

23.06.2011 | David Kubáň
 

Mladší dorost U17 prošel během sezóny hráčskou obměnou Mladší dorostenci kategorie U17 zakončili druholigovou sezónu na sedmém místě. Trenér Jindřich Dohnal postupně zabudovával do týmu mladší hráče.

 

"Měli jsme na víc, ale výkony v jarní části byly horší i díky tomu, že došlo ke změnám v kádru, hráči byli totiž posouvání do vyšších kategorií. Měli jsme za cíl páté místo, ale to se nám nepovedlo. I tak si sedmého místa cením, obměna kádru byla přeci jenom výrazná," hodnotil sezónu trenér Jindřich Dohnal.

Výkony mladších hráčů byly podle Dohnala příslibem do příští sezony. "Svou roli zvládli. Mají dobrý potenciál do příštího roku." Nejvýrazněji se projevil především Jan Uher, který se k týmu připojil během zimní přípravy.

Největší osobností karvinské "sedmnáctky" byl Lukáš Kurušta. Český reprezentant ale svoji kategorii přerostl a nyní září v U19. Výraznými oporami byli také Dominik Blaho a David Cienciala.

Jindřich Dohnal kladl velký důraz na disciplínu, plnění taktických pokynů a herní obraz svého mužstva. "Hlavně jsme chtěli hrát fotbal, ne žádnou nakopávanou. Ne vždy se nám to dařilo, ale hráči se stále učí. Můžu být celkem spokojen, byli jsme většinou fotbalovější než protivník," řekl na závěr kouč Dohnal.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem