Mlade talenty

Učenliví žáci se vrací na malé hřiště

26.06.2011 | Redakce
 

Učenliví žáci se vrací na malé hřiště Fotbalové družstvo MFK OKD Karviná U12 se v letošní sezoně prezentovalo zlepšenými výkony a v krajském přeboru skončilo na hezkém šestém místě.

 

„Pro kluky je to určitě hodně solidní úspěch, neboť do této kategorie teprve loni přešli a museli se učit spoustu nových věcí,“ podotýká trenér žáků do 12 let Lumír David.

Karvinský kouč má na starosti zrovna družstvo, které se po přechodu z kategorie přípravek musí připravit na zcela odlišný způsob fotbalu. Kluci totiž přechází na větší hřiště, začínají hrát na ofsajdy a týmové pojetí kopané. Trenér David je z tohoto pohledu v klubu dost podstatnou osobou, protože naučit mladé talenty okamžitě začít jinak přemýšlet není snadné.

„Musím říci, že v tomto směru jsem měl ulehčenou pozici, neboť tihle kluci, ročníky 1999, ke mně přišli z přípravky velice dobře připravení. Měli zvládnutou techniku míče, klamání tělem, hru jeden na jednoho, to vše už ovládali,“ poznamenal David. To mimo jiné svědčí o kvalitní práci trenéra Michaela Klose, který má v MFK OKD na starost právě přípravky.

„Koordinačně jsou na tom chlapci také dobře, takže na nás už stálo je naučit jen týmovému pojetí, hru na ofsajdy, náběhy do vápna a podobně,“ pokračoval David. To ale není zrovna lehká porce. „To ne, ale naši kluci jsou učenliví. Dá se říci, že během dvou měsíců se s tím vším sžili. Na podzim jsme pochopitelně ještě neměli tak dobré výsledky, protože pro kluky bylo všechno nové, ale neustále jsme se zlepšovali a na jaře jsme drtivou většinu zápasů už vyhráli,“ připomněl Lumír David skvělé jarní tažení karvinských žáků.

Jak sám podotýká, práce s mladým družstvem se naplno projeví až později. „Částečně možná hned, ale naplno zhruba za tři roky. Kluci se od příští sezony budou muset zase přeorientovat zpět na malé hřiště, protože zrovna jich se týká letošní reorganizace mládeže, ale co se dá dělat. Další ročníky už to budou mít jednodušší,“ poznamenal mladý trenér Karviné.

Sestava žáků U12: Alexandr Kožusznik, Dominik Kula, Dominik Lipták, Martin Cieslawski, Adam Egermajer, Pavel Janík, Michal Kvapil, René Macko, Jan Motyčka, Daniel Piecha, Denis Szafarczyk, Pavel Szotkowski, Matyáš Vrba, Rostislav Feik, Jakub Hejda, Jiří Kandaras, Filip Kočíšek, Jiří Sembol, Adam Swaczyna, Stanislav Swaczyna, Pavel Šturm, Adam Hruška, Petr Király, Šimon Toman.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem