Generální partner
Světlý režim
26. červen 2011

Učenliví žáci se vrací na malé hřiště

Fotbalové družstvo MFK OKD Karviná U12 se v letošní sezoně prezentovalo zlepšenými výkony a v krajském přeboru skončilo na hezkém šestém místě.

„Pro kluky je to určitě hodně solidní úspěch, neboť do této kategorie teprve loni přešli a museli se učit spoustu nových věcí,“ podotýká trenér žáků do 12 let Lumír David.

Karvinský kouč má na starosti zrovna družstvo, které se po přechodu z kategorie přípravek musí připravit na zcela odlišný způsob fotbalu. Kluci totiž přechází na větší hřiště, začínají hrát na ofsajdy a týmové pojetí kopané. Trenér David je z tohoto pohledu v klubu dost podstatnou osobou, protože naučit mladé talenty okamžitě začít jinak přemýšlet není snadné.

„Musím říci, že v tomto směru jsem měl ulehčenou pozici, neboť tihle kluci, ročníky 1999, ke mně přišli z přípravky velice dobře připravení. Měli zvládnutou techniku míče, klamání tělem, hru jeden na jednoho, to vše už ovládali,“ poznamenal David. To mimo jiné svědčí o kvalitní práci trenéra Michaela Klose, který má v MFK OKD na starost právě přípravky.

„Koordinačně jsou na tom chlapci také dobře, takže na nás už stálo je naučit jen týmovému pojetí, hru na ofsajdy, náběhy do vápna a podobně,“ pokračoval David. To ale není zrovna lehká porce. „To ne, ale naši kluci jsou učenliví. Dá se říci, že během dvou měsíců se s tím vším sžili. Na podzim jsme pochopitelně ještě neměli tak dobré výsledky, protože pro kluky bylo všechno nové, ale neustále jsme se zlepšovali a na jaře jsme drtivou většinu zápasů už vyhráli,“ připomněl Lumír David skvělé jarní tažení karvinských žáků.

Jak sám podotýká, práce s mladým družstvem se naplno projeví až později. „Částečně možná hned, ale naplno zhruba za tři roky. Kluci se od příští sezony budou muset zase přeorientovat zpět na malé hřiště, protože zrovna jich se týká letošní reorganizace mládeže, ale co se dá dělat. Další ročníky už to budou mít jednodušší,“ poznamenal mladý trenér Karviné.

Sestava žáků U12: Alexandr Kožusznik, Dominik Kula, Dominik Lipták, Martin Cieslawski, Adam Egermajer, Pavel Janík, Michal Kvapil, René Macko, Jan Motyčka, Daniel Piecha, Denis Szafarczyk, Pavel Szotkowski, Matyáš Vrba, Rostislav Feik, Jakub Hejda, Jiří Kandaras, Filip Kočíšek, Jiří Sembol, Adam Swaczyna, Stanislav Swaczyna, Pavel Šturm, Adam Hruška, Petr Király, Šimon Toman.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.