Mlade talenty

Žáci U14 neporaženi od loňského října

26.06.2011 | Redakce
 

Žáci U14 neporaženi od loňského října Vynikajícím způsobem na sebe upozornili starší žáci MFK OKD Karviná týmu U14. Trenér Martin Špička kráčel s družstvem na jaře od vítězství k vítězství a nebýt zaváhání v Jakubčovicích, slavil by tým senzační postup před favoritem z Baníku Ostrava.

 

Kdo byl nejlepším celkem jara v krajském žákovském přeboru? Karviná! „Podařilo se nám umístit v jarní části na prvním místě se ziskem 33 bodů, to je rozhodně skvělý výsledek,“ upozornil trenér Špička.

Své svěřence během sezony učil pohledné ofenzivní hře. Karvinští chlapci měli druhý nejlepší útok za Baníkem C a v kolonce inkasovaných gólů byli vůbec nejlepší. Pouhých sedm branek, které tým dostal, svědčí o poctivé hře všech hráčů směrem dozadu a jejich pozorném bránění.

„Nejvíce si cením šestnáctizápasové šňůry bez prohry, která by jistojistě pokračovala, nebýt konce sezony. Tým měl fazonu a i kluci to na hřišti sami cítili,“ připomněl Špička bilanci hráčů, kteří od 24. října loňského roku až do konce soutěže nenašli přemožitele.

Největší sílu vidí trenér talentovaných žáků v týmovosti nejen na hřišti, ale i mimo něj. „V zimním období jsme zapracovali hlavně na organizaci hry. Kondici a práci s míčem jsme se věnovali také hodně a to se nám na jaře ve velké míře osvědčilo,“ hodnotil Špička spanilou jízdu svého družstva.

To odehrálo svůj nejlepší zápas na půdě Baníku Ostrava C, kde zaslouženě zvítězilo 2:1 a byla jen škoda neproměněných vyložených šancí, které si tým vypracoval. Utkání mohlo klidně skončit 6:1 a malí Ostravané by se ani nemohli divit.

„Kluci makali, měli jsme solidně našlápnuto k vítězství v celé soutěži. Zpětně nás mohou mrzet zbytečné remízy doma s Brušperkem 0:0 a venku v Jakubčovicích 2:2, kde jsme byli velmi blízko prvnímu místu. I tak ale můžeme být opravdu spokojeni,“ konstatoval Martin Špička.

Velmi spokojen nejspíš bude i trenér U15 Jan Laslop, který výborně připravený tým v nové sezoně převezme. Špičkovi přijdou do družstva chlapci ročníku 1998. Oba celky budou hrát žákovskou ligu.

„Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu za přístup k tréninkům a zápasům a zároveň jim popřát mnoho dalších fotbalových úspěchů ve vyšší kategorii. Kluci prokázali, že když chtějí, dovedou svůj talent rozvíjet a v Karviné tak rozhodně máme na čem stavět,“ bilancoval povedenou sezonu žáků U14 jejich trenér.

Tým na jaře nastupoval ve složení: Sliva, Matějek, Ženíšek, Stallmach, Lichtblau, Malyjurek, Mikulec, Čermák, Hilbert, Putyera, Řapek, Karkoschka, Kolek a Budina.

zdroj: Karvinský deník

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem