Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2011

Áčko starších žáků je v plné přípravě

Starší žáci U15 mají před sebou další sezónu mezi elitou. Letos budou hájit sedmé místo, kdy byli po Baníku tabulkově druhým nejlepším moravskoslezským klubem.

"Do týmu přišli čtyři noví kluci, které jsem si v průběhu minulé sezony vytipoval. Budou posilami, už první přípravné zápasy tomu nasvědčovaly. Snad v tom budou pokračovat," prozradil trenér starších žáků Jan Laslop.

Ve středu žáci v přípravě poprvé prohráli, nestačili na ostravský Baník 1:3. "Baník byl herně lepší, ale za nás hráli ještě všichni hráči, abych si na ně udělal názor. Teď kádr zúžím a budou hrát jen ti nejlepší. Zápas proti Baníku ukázal, na co kdo má a nemá," míní Laslop.

V minulé sezoně se Karviná pyšnila neprůchodnou defenzívou, hůře na tom byla útočná stránka mužstva. Především koncovka dělala týmu problémy. V přípravných zápasech to hráčům střílí. "Ale beru to s rezervou, až mistrovské zápasy ukážou, jak na tom jsme. Před startem soutěže jsme posílili ofenzívu, přišli nejlepší střelec Havířova Kubiena, Dawid Blanik z Polska a Mareček. Věřím, že hra dopředu se zkvalitní a budeme se střelecky více prosazovat," řekl trenér.

Jan Laslop odhalil kostru týmu, která by měla mužstvo táhnout. "Máme velmi dobré brankáře, v obraně spoléhám na stopery Stallamacha a Ženíška. Zálohu budou táhnout Mareček s Blanikem a v útoku je trio Karkoschka, Řápek a Kubiena."Starší žáci U15 – výsledky v přípravě:

Fotbal Třinec – MFK OKD Karviná U15 0:7 (0:4)

Branky: 14., 21. a 33. Karkoschka, 28., 44. a 48. Kubiena, 40. Mareček

SFC Opava – MFK OKD Karviná U15 3:4 (0:3)

Branky: 17. Karkoschka, 22. Kubiena, 29. Blanik, 44. Gasior

MFK OKD Karviná U15 – Fotbal F-M 1:0 (1:0)

Branky: 11. Karkoschka

MFK OKD Karviná U15 – Baník Ostrava 1:3 (1:2)

Branky: 32. Mikulec

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii