Mlade talenty

Největší talenti U16 zamířili o kategorii výše

09.08.2011 | Redakce
 

Největší talenti U16 zamířili o kategorii výše Fotbalový tým MFK OKD Karviná U16 se připravuje na start nového ročníku soutěže. Trenér Petr Gibala, jemuž s vedením družstva budou pomáhat Marek Bielan i Petr Mašlej, bude pracovat v nové sezoně s týmem bývalých ligových starších žáků.

 

Karvinští chlapci si podobně jako všichni jejich soupeři odbudou premiéru v nové soutěži po letní reorganizaci mládeže. Tato ligová soutěž se jmenuje SCM U16 seznam.cz a budou v ní vystupovat kluby se Sportovními centry mládeže, které splnily kritéria dané Fotbalovou asociací České republiky (FAČR). Jedná se prakticky o největší moravská a slezská města s propracovanou mládežnickou základnou. Úplné stejné obsazení čeká mladší dorostence U17 v téže soutěži.

Jak přiznává kouč týmu Petr Gibala, šéftrenér SCM v Karviné, nebyla příprava na sezonu zrovna ideální. „Potýkali jsme se s více problémy. Do přípravy se zapojil nejen koncový ročník ligových starších žáků, ale také chlapci z céčka. Těch ovšem moc nebylo, někteří to totiž zabalili předem. Měl jsem v týmu asi šest céčkařů, v současné chvíli už tam jsou jen dva,“ přiblížil konec některých mladých hráčů v klubu Petr Gibala.

Týmu se v přípravě nevyhýbala zranění, takže několik zápasů neodehrál v sestavě, v jaké by si trenéři představovali. „Byla to trochu smolná příprava. Vše se začalo zvedat až v posledních třech přípravných utkáních, to už se dával tým zase dohromady a i ty zápasy jsme zvládli celkem slušně,“ poznamenal kouč družstva, které na začátku přípravného období skončilo druhé na domácím silně obsazeném turnaji PFM Cup.

„Samozřejmě jsem viděl v utkáních určité chyby, na jejichž odstranění budeme pracovat. Je třeba si uvědomit, že v mládežnickém věku nejsou všichni kluci v kádru na přibližně stejné úrovni. Ty rozdíly ve výkonnosti jsou naopak značné, takže to, co někdo normálně zvládá, činí jinému potíže a proto je třeba přistupovat k jednotlivým hráčům individuálně,“ upozornil Gibala.

Šestnáctka se v nové sezoně bude muset obejít o dva supertalenty karvinské kopané Pavla Moskála a Erika Puchela, kteří přeskočili tuto věkovou kategorii a začlenili se rovnou do týmu U17. „Zvláště Pavel Moskál bude nejspíš hrávat v sedmnáctce pravidelně, minulou sezonu dal půlku gólů svého týmu. Navíc je na svůj věk i dobře stavěný, měl by se prosadit. Možná, že I Erik Puchel se dostane do základu. Ten dal zase čtvrtinu gólů, má to v hlavě srovnané,“ hodnotil na svůj věk výjimečné hráče Petr Gibala.

Příklad obou chlapců může posloužit jako vzorový i těm ostatním, které čeká nejvyšší soutěž v rámci republiky. „Kluci se na nový ročník ligy těší, chtějí se poprat o solidní výsledek. Co by to mělo být? To se zatím těžko odhaduje, protože je to pro všechny něco nového. Dosud nám vlastně nikdo ani nesdělil, jakým systémem se bude hrát a co je povoleno, například kolik hráčů lze střídat, kolik hráčů z U17 lze použít a podobně. Na druhou stranu se v soutěži objevují týmy, s nimiž už kluci v minulé sezoně něco odehráli, takže by jim to nemělo činit nějaké zvláštní potíže. Budeme bojovat o co nejlepší umístění,“ zakončil předsezonní povídání Petr Gibala.

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem