Generální partner
Světlý režim
9. srpen 2011

V poháru vystřídá Kafku v bráně Paleček

Zkušené duo karvinských gólmanů Jakub Kafka – Lukáš Paleček si pro středeční pohárové utkání s HFK Olomouc vymění role. Do brány se postaví letní posila z Mostu Lukáš Paleček a populární „Kafe“ se bude vnitřně připravovat na druholigový duel s Bohemians.

Zkušený harcovník Kafka odchytal v druholigové premiéře s Čáslaví (1:2) svůj obvyklý standard a nebýt chyb hráčů před ním, nejspíš by minimálně jednomu gólu Čáslavi zabránil. Za branky nemohl, ale pochopitelně i jemu po prohraném zápase nebylo veselo.

Je proto dobře, že pohárový duel 2. kola Ondrášovka Cupu na půdě hanáckého celku přichází již po třech dnech od porážky s Čáslaví? „Asi je to lepší, nebude to celý týden, takže se v tom aspoň nikdo nebude moc nimrat. To ale neznamená, že bychom ten zápas měli jen tak hodit za hlavu. To vůbec ne, je třeba se poučit z chyb, které jsme vyrobili,“ upozorňuje Kafka.

On sám při svých zkušenostech přesto moc dobře ví, že jedna porážka není ještě určující. „Starší kluci jako třeba Renda Bolf a... no vlastně mě už nikdo jiný nenapadá, v kabině jsme staří akorát my dva, jsme už prohráli důležitější zápasy. Spíš se obávám, aby porážka nezanechala dopad na mladých. Musíme mladší kluky trochu povzbudit, přijdou další zápasy, které je třeba zvládnout a můžeme klidně zabodovat na Bohemce a pokusit se tak o nápravu,“ poznamenal čtyřiatřicetiletý Kafka.

Podle něj se oběma gólům ve své síti dalo bez potíží zabránit. To, že se tak nestalo, přičítá nesehranosti současného týmu. „V základu jsme měli pět nových jmen. Odešla nám zkušenost, přišlo mládí. Chce to čas, než si tým osvojí zaběhnuté automatismy. Podívejte se na ligovou Bohemku. Té se na startu letošního ročníku první ligy daří. Proč? Protože ti kluci jsou třetím rokem pohromadě. Nám se na jaře také dařilo, protože jsme měli hráče delší dobu pokupě. Sehranost hraje opravdu velkou roli,“ potvrzuje Jakub Kafka.

Pro pohár v Olomouci uvolní gólman s ligovými zkušenostmi své místo mezi tyčemi svému kamarádovi Lukáši Palečkovi. Ten se domnívá, že Kafka s góly v duelu proti Čáslavi mohl sotva udělat něco jinak. „Kafe mohl dokonce druhý jistý gól chytit, kdyby tomu klučinovi dorážka sedla přesně na nohu. On to ale trefil kolenem. Z lavičky získá člověk během zápasu větší nadhled, je to něco jiného, než když jste na hřišti v centru dění,“ popisuje Paleček, jak prožíval sobotní duel, jehož nebyl přímým aktérem.

Teď to bude jiné. V poháru si totiž zachytá. „S HFK to bude zajímavá konfrontace, protože soupeř disponuje opravdu výborným týmem a taky to hned v prvním duelu v MSFL potvrdil (Hanáci přejeli 4:0 Rosice na jejich půdě – pozn. red.). Těžko určit, jestli budeme moct vycházet z našeho nedávného vzájemného přípraváku. Hodně bude záležet na tom, jakou roli zápasu přidělí trenéři. Jestli dostanou šanci další kluci jako já, jestli se budou zkoušet nějaké nové věci,“ netroufá si odhadnout Paleček.

On sám k utkání přistoupí tak, jak má ve zvyku. Svědomitě a odhodlaný podat stoprocentní výkon. „Jsem rád, že si zachytám, aspoň se trochu dostanu do herní praxe. Tréninky přeci jen nejsou zápasy. A pokud se nám podaří postoupit, bude to jen příjemný bonus navíc,“ uzavírá brankářská dvojka Karviné.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii