Mlade talenty

V poháru vystřídá Kafku v bráně Paleček

09.08.2011 | Redakce
 

V poháru vystřídá Kafku v bráně Paleček Zkušené duo karvinských gólmanů Jakub Kafka – Lukáš Paleček si pro středeční pohárové utkání s HFK Olomouc vymění role. Do brány se postaví letní posila z Mostu Lukáš Paleček a populární „Kafe“ se bude vnitřně připravovat na druholigový duel s Bohemians.

 

Zkušený harcovník Kafka odchytal v druholigové premiéře s Čáslaví (1:2) svůj obvyklý standard a nebýt chyb hráčů před ním, nejspíš by minimálně jednomu gólu Čáslavi zabránil. Za branky nemohl, ale pochopitelně i jemu po prohraném zápase nebylo veselo.

Je proto dobře, že pohárový duel 2. kola Ondrášovka Cupu na půdě hanáckého celku přichází již po třech dnech od porážky s Čáslaví? „Asi je to lepší, nebude to celý týden, takže se v tom aspoň nikdo nebude moc nimrat. To ale neznamená, že bychom ten zápas měli jen tak hodit za hlavu. To vůbec ne, je třeba se poučit z chyb, které jsme vyrobili,“ upozorňuje Kafka.

On sám při svých zkušenostech přesto moc dobře ví, že jedna porážka není ještě určující. „Starší kluci jako třeba Renda Bolf a... no vlastně mě už nikdo jiný nenapadá, v kabině jsme staří akorát my dva, jsme už prohráli důležitější zápasy. Spíš se obávám, aby porážka nezanechala dopad na mladých. Musíme mladší kluky trochu povzbudit, přijdou další zápasy, které je třeba zvládnout a můžeme klidně zabodovat na Bohemce a pokusit se tak o nápravu,“ poznamenal čtyřiatřicetiletý Kafka.

Podle něj se oběma gólům ve své síti dalo bez potíží zabránit. To, že se tak nestalo, přičítá nesehranosti současného týmu. „V základu jsme měli pět nových jmen. Odešla nám zkušenost, přišlo mládí. Chce to čas, než si tým osvojí zaběhnuté automatismy. Podívejte se na ligovou Bohemku. Té se na startu letošního ročníku první ligy daří. Proč? Protože ti kluci jsou třetím rokem pohromadě. Nám se na jaře také dařilo, protože jsme měli hráče delší dobu pokupě. Sehranost hraje opravdu velkou roli,“ potvrzuje Jakub Kafka.

Pro pohár v Olomouci uvolní gólman s ligovými zkušenostmi své místo mezi tyčemi svému kamarádovi Lukáši Palečkovi. Ten se domnívá, že Kafka s góly v duelu proti Čáslavi mohl sotva udělat něco jinak. „Kafe mohl dokonce druhý jistý gól chytit, kdyby tomu klučinovi dorážka sedla přesně na nohu. On to ale trefil kolenem. Z lavičky získá člověk během zápasu větší nadhled, je to něco jiného, než když jste na hřišti v centru dění,“ popisuje Paleček, jak prožíval sobotní duel, jehož nebyl přímým aktérem.

Teď to bude jiné. V poháru si totiž zachytá. „S HFK to bude zajímavá konfrontace, protože soupeř disponuje opravdu výborným týmem a taky to hned v prvním duelu v MSFL potvrdil (Hanáci přejeli 4:0 Rosice na jejich půdě – pozn. red.). Těžko určit, jestli budeme moct vycházet z našeho nedávného vzájemného přípraváku. Hodně bude záležet na tom, jakou roli zápasu přidělí trenéři. Jestli dostanou šanci další kluci jako já, jestli se budou zkoušet nějaké nové věci,“ netroufá si odhadnout Paleček.

On sám k utkání přistoupí tak, jak má ve zvyku. Svědomitě a odhodlaný podat stoprocentní výkon. „Jsem rád, že si zachytám, aspoň se trochu dostanu do herní praxe. Tréninky přeci jen nejsou zápasy. A pokud se nám podaří postoupit, bude to jen příjemný bonus navíc,“ uzavírá brankářská dvojka Karviné.

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem