Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2011

Trenér Kula: Bohemians? Těžký soupeř

Jeden z nejnáročnějších protivníků v soutěži čeká ve druhém kole II. ligy fotbalisty Karviné. V sobotním dopoledni se utkají s týmem Bohemians Praha.

Pražané v minulém ročníku doslova ovládli ČFL, ale s týmem, jaký měli k dispozici, se to dalo i očekávat. „Ten tým je tvořen ze samých zkušených borců. Bohemians nemůžeme ani považovat za nováčka, je to tým, který udržel hráče pohromadě od svého sestupu z první ligy a to je jeho velká výhoda. Pro nás bude velkou motivací proti tak kvalitnímu soupeři uspět,“ podotýká trenér Karviné Karel Kula.

Karvinští vstupují do hry necelé tři dny po svém pohárovém postupu přes HFK Olomouc. „Kluci si po postupu přes Olomouc zvedli trochu sebevědomí a hlavně náladu. Ta se oproti začátku týdne významně změnila. K lepšímu samozřejmě. Také únava se po úspěšném výsledku vstřebává daleko lépe než kdybychom měli prohrát,“ upozornil Kula.

Karviná si vítězným penaltovým rozstřelem s Hanáky zajistila postup do 3. kola, kde ji čeká Opava. „Její zápas s Třincem jsem viděl, dopadl stejně jako ten náš (2:2) a Opava pak postoupila na penalty. Také ona vedla a Třince srovnával, byl to kvalitní zápas. Jak se na další kolo poháru těším? Bude to derby, takže kulisa by tomu měla odpovídat. Hrát by se mělo v Opavě, ale nemyslím, že by soupeř měl být favoritem. Kádr má slušný, ale ne více než má třeba HFK Olomouc. Pro nás bude velkou výzvou zahrát si opět s nějakým ligovým soupeřem. V poháru se nám navíc obvykle daří, takže budeme chtít uspět i proti Opavě,“ vrátil se k pohárovému postupu v týdnu Karel Kula.

Pak už se ale zase plně věnoval aktuálnímu souboji s Bohemians. „Pražané budou doma bezpochyby hrát podobně, jako hráli v Jihlavě. Žádné bezhlavé útočení či presink po celém hřišti. Mají v týmu zkušené borce, kteří si sami určují, jak má tempo hry vypadat. Pozor si musíme dát na celý tým, ale hlavně na záložníka Macháčka, který často posílá přesnými dloubáčky balony za obranu,“ varuje Kula.

Bohemians disponují na druhou ligu velkou kvalitou kádru. Jména jako Winter, Huňa, Flachbart či Drsek jsou fanouškům dostatečně známá. „Ano, jsou to všechno kvalitní hráči s mnoha zkušenostmi z první ligy. Pro nás bude velkou motivací zahrát si proti nim. Budeme chtít podat dostatečně kvalitní výkon na to, abychom odčinili náš nezdar proti Čáslavi,“ informoval Kula.

Stejně jako silné stránky má Bohemka i ty slabší, například při bránění standardních situací. Recept na překonání její obrany může nabídnout divizní Roudnice nad Labem, která Klokany vypoklonkovala už v prvním kole pohárové soutěže.

„Musíme se připravit na kompaktní tým, který je třeba překonat důrazem a přesností. Soupeř hrál v Jihlavě pozorně zezadu, občas přidal, občas ubral, hru si řídil opravdu mistrně. Ve druhém poločase ji kouskoval, takže Jihlavu vůbec nepustil do tlaku. Nesmíme dovolit, aby šel do vedení, proto je třeba ke každému míči přistupovat maximálně koncentrovaně,“ zakončil Kula.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?