Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2011

Mladší žáci vyhráli nad Hranicemi - fotogalerie

Po úvodním kole na Baníku Ostrava sehráli fotbaloví žáci U13 a U12 ve středečním vedru další kolo MS ligy s Hranicemi. Oba týmy své zápasy vyhrály a napravily tak dojem z úvodu.

V této věkové kategorii došlo pro letošní rok ke změně systému. Hraje se na malém hřišti v počtu hráčů 7+1 na 2x30 minut, přičemž každý klub postaví během zápasu dvě sestavy. Zápas se tak odehrává souběžně na dvou hřištích. Když pak jeden tým vyhraje nad druhým 5:1 a jejich kolegové podlehnou soupeři 3:4, tak konečný výsledek zní: 8:5, tedy výhra.

"Je to hlavně kvůli tomu, aby se dostalo na všechny hráče a každý se tak mohl během zápasu častěji potkat s balonem. Sleduje se tím větší šance zapracovat na individuálních herních činnostech jednotlivce, což je v žákovské kategorii alfa a omega celé trenérské práce," objasnil šéftrenér Sportovního centra mládeže v Karviné Petr Gibala.

A jak dopadly středeční výsledky? Mladší žáci trenéra Lumíra Davida si počínali suverénně a chlapce z Hranic vyprovodili po výsledcích 8:2 a 7:1 celkovým skóre 15:3.

O rok mladší svěřenci trenéra Zbyška Gazdy zvládli své zápasy také na jedničku a vyhráli 7:4 a 6:1, celkově tedy 13:5.

Utkání měla slušnou atmosféru, když mladé hráče MFK OKD přišli povzbudit nejen domácí rodiče, ale také rodiče z Hranic.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.