Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2011

Žáci bodovali s Hranicemi, dorost smolně prohrál

Středeční vložené kolo MS ligy dorostenců i žáků přineslo z karvinského pohledu hned pět utkání. Zatímco nejstarší dorostenci doma smolně prohráli s brněnskou Líšní, žákům se proti Hranicím vesměs dařilo.

MFK OKD Karviná U19 – SK Líšeň 0:1 (0:1

Sestava MFK OKD Karviná U19: Klečka – Káňa (72. Kupczak), Stanowski, Marek, Taraba – Fulnek, Puškáč (76. Bláho), Roman, Kurušta – Legierski (68. Gorniok), Ryšavý (57. Lišaník)

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: "Po celé utkání jsme byli jasně lepším družstvem, ale i tentokrát nás zradila naše koncovka a proto jsme i v tomto utkání zcela zbytečně ztratili body."

SK Hranice – MFK OKD Karviná U15 1:4 (0:3)

Branky MFK OKD Karviná U15: 2. Řapek, 6. Malyjurek, 8. Řapek, 40. Kubiena

Sestava MFK OKD Karviná U15: Chmiel – Matějek, Ženíšek, Stallmach, Budina – Malyjurek (46. Kolek), Mareček (43. Mikulec), Čermák, Lichtblau (35. Hilbert) – Řapek, Kubiena (43. Karkoschka)

Hodnocení trenéra Jana Laslopa: "Do utkání jsme šli s cílem navázat na kvalitní výkon s Baníkem a zvítězit. To se nám v plné míře povedlo. Začátek zápasu byl jednoznačně v naší režii a už po osmi minutách jsme vedli 3:0, když první branku vstřelil ve 2 minutě Řapek po přihrávce Lichtblaua, druhou přidal v 6 minutě Malyjurek po přihrávce Řapka a v 8 minutě se individuálně prosadil opět Řapek. Kluci pokračovali dále v aktivní hře, ale do konce poločasu se už nepodařilo proměnit žádnou z vyložených šancí."

"V druhém poločasu byl obrázek hry stejný jako v prvním, měli jsme míč v držení, ale opět jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Čtvrtou branku přidal ve 40 minutě Kubiena po přihrávce Marečka. Kluky musím pochválit za výkon."

SK Hranice – MFK OKD Karviná U14 0:0

Sestava MFK OKD Karviná U14: Ciupa (70. Jóba) – Berešík, Michajlidi, Dostál, Zeisberger (44. Všetička) – Ligocký (51. Chloň), Břevčinský, Lingr, Hujo – Kondziolka (27. Poštulka), Egri (68. Bolec)

Hodnocení trenéra Martina Špičky: "Po celou dobu utkání se projevovala herní převaha našeho mužstva nad domácím celkem z Hranic. Soupeře jsme až na jednu výjimku nepustili do žádné střelecké příležitosti. Prakticky po celou dobu utkání jsme kombinovali na polovině soupeře. Bohužel z mnoha vyložených šancí, které jsme měli v obou poločasech utkání, se nám nepodařilo vsítit branku, a proto utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Pro náš celek to je jednoznačně bodová ztráta."

MFK OKD Karviná U13 – SK Hranice 15:3 (5:0)

Branky MFK OKD Karviná U13 I. tým: 22. a 52. Hejda, 27. a 40. Kvapil, 32. a 59. Sembol, 15. Cieslawski, 56. Vrba

Branky MFK OKD Karviná U13 II. tým: 2. , 30. 49. a 58. Macko, 44. a 55. Swaczyna, 52. a 58. Macko, 49. Piecha

Sestava MFK OKD Karviná U13 I. tým: Kula – Motyčka, Cieslawski, Szotkowski – Hejda, Hruška (30. Vrba) – Kvapil, Sembol

Sestava MFK OKD Karviná U13 II. tým: Lipták – Király, Piecha, Kožušník – Feik, Swaczyna – Macko, Janík (30. Szafarczyk)

Hodnocení trenéra Lumíra Davida: "Po debaklu v Ostravě jsme chtěli v utkání s Hranicemi předvést opět hru,kterou jsme předváděli v přípravě. O soupeři jsme toho moc nevěděli, ale předpokládali, že agresívní presing by měl na tento tým platit. Od první minuty jsme dostávali soupeře pod tlak a vytvářeli mnoho příležitostí, ale naše zakončení bylo žalostné."

"I když by se zdálo,že skóre 15:3 na konci je dostatečné, mohli jsme klidně vyhrát daleko vyšším rozdílem ,nutno ale podotknout, že do příležitostí jsme se většinou nedostávali náhodou ,ale kombinacemi, které byly cílené a za to si všichni zaslouží velkou pochvalu."

MFK OKD Karviná U12 – SK Hranice 13:5 (8:3)

Branky MFK OKD Karviná U12 I. tým: 15., 34. a 45. Ostáš, 10. Vlachovský, 26. Seriš, 52. Soušek

Branky MFK OKD Karviná U12 II. tým: 8. a 23. Brzózka, 15. a 43. Kretek, 25. a 56. Kazcmarczyk, 27. Ponča

Sestava MFK OKD Karviná U12 I. tým: Kux – Vlachovský, Mynář, Bielan (30. Zorychta) – Seriš (30. Kniezek), Bijok, Ostáš – Soušek

Sestava MFK OKD Karviná U12 II. tým: Noworyta – Madej, Ponča, Wasniowski – Dobeš (30. Szczygiel), Brzózka, Kazcmarczyk (45. Franek) – Kretek.

Hodnocení trenéra Zbyška Gazdy: "První utkání na domácí půdě jsme zvladli dobře. Po celé oba zápasy jsme byli jasně lepší po všech strankach. Bohužel jsme neproměnili spousta dalších přiležitosti ke vstřelení více gólů oč tady hlavně jde. Všichní si zaslouži pochvalu za předvadený výkon ve velmi velkém horku."

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.