Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2011

Ohlasy trenérů po derby Karviná - Třinec

Trenéři obou mužstev sobotního zápasu, hostující Lubomír Luhový a karvinský Karel Kula, zhodnotili vítězství domácího MFK OKD v poměru 2:1.

Hlavní trenér Karviné Karel Kula měl pochopitelně z vítězného derby radost "Utkání bylo v prvním poločase velice vyrovnané se šancemi na obou stránaách, obě mužstva mohly jít do vedení, ale poločas skončil 0:0. Po změně stran jsme šli více za vítězstvím, byli jsme aktivnější, hrálo se půli soupeře. Škoda že jsme naší lehkovážností dovolili Třinci zkorigovat z pokutového kopu, který byl zbytečný. Místo toho, abychom v klidu dohráli, jsme soupeře posadili na koně. Jsem rád, za tři body, věřím, že nám pomohou do dalších druholigových bojů," uvedl Kula.

Karvinskému trenérovi vyšel tah s nasazením žolíka Elvista Cikua, který se teprve nedávno zotavil ze zranění. "Elvist ještě není ve stoprocentní kondici, aby nastoupil od prvních minut. Ke konci utkání byl soupeř utahaný a to bylo něco pro něj. Jsem rád, že mu to vyšlo a podepsal se pod oba góly, čímž nám zajistil tři body," pochvaloval si trenér Karviné.

V prvním poločase to vypadalo, že Karviná bude na Městském stadionu opět pořádat festival zahozených šancí. "Ale soupeř byl na tom podobně. Nakonec jsme dali dvě branky, což je pozitivní. Je třeba na tom pracovat dál. Věřím, že půjdeme výsledkově nahoru, protože výkonnostně jsme lepší a lepší."

Třinecký lodivod Lubomír Luhový přijal navlas stejnou porážku od Karviné jako nedávno na jaře s pokorou. „Já ty své zápasy s Karvinou prožívám vnitřně už tak nějak klidněji, protože to skutečně vypadá, že s ní pouze prohráváme, takže porážka od Karviné by nás neměla tak překvapit. Dneska jsme zkrátka neudělali maximum pro to, abychom byli úspěšní. Karviná šla za tříbodovým výsledkem daleko důrazněji, chtěla víc. Navíc jsme dělali obrovské chyby,“ kroutil hlavou po další prohře s regionálním sousedem trenér Třineckých.

Jeho tým mohl během první půle několikrát udeřit, jenže branku nedal, skóroval až z penalty za stavu 2:0, a ve druhé části neměl ani štěstí, když Nekudova hlavička zaťukala na tyčku. „Na to se ale nechci vymlouvat, to nebylo podstatné. Já jsem chlapcům řekl, že za bojovnost je chválit nebudu. Prostě se dnes neporvali o vítězství tolik, jak by si situace zasloužila. Vyčítám hráčům hlavně prohrané osobní souboje, které předcházely gólům v naší síti. Tam jsme nedohráli dvě akce, které jsme dohrát měli a proto jsme prohráli. Z nastále situace se musíme dostat jen tak, že budeme makat, jezdit (důrazně – pozn. aut.) a nepřemýšlet nad tím, co by bylo, kdybychom dali gól jako první. Máme jedno z nejzkušenějších mužstev v soutěži a musíme se rychle probrat," loučil se s Karvinou sympatickými slovy trenér Luhový.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?