Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2011

Jan Laslop: Musíme skončit do čtvrtého místa

Hlavní trenér žákovské kategorie U15 Jan Laslop v rozhovoru hodnotil letošní úroveň žákovské ligy a výkony svého týmu.

Jakou má žákovská liga úroveň po reorganizaci?

Současný stav je špatný, úroveň je nižší, než byla v loňském roce. Tohle se nepovedlo.

Z jakého důvodu?

V loňském roce byla nejvyšší soutěž žáků tvořena čtrnácti týmy z celé Moravy, teď je v lize šestnáct mužstev pouze ze severu. Takže se mezi elitu dostaly mužstva, které nemají takovou kvalitu a úroveň tím opravdu trpí.

Jaký je cíl žáků U15 v této sezoně?

Musíme jednoznačně skončit do čtvrtého postupového místa, protože příští rok bude liga tvořena osmi nejlepšími týmy z celé Moravy. Vzhledem k našim podmínkám a ambicím Karviné chceme, aby se tady příští rok hrála liga.

V této sezoně jste ztratili pouze dva body za remízu se silným Baníkem. Jste spokojen?

Jsem spokojen, co se týče uhraných bodů, ale mrzí mě naše střelecká potence. Máme spoustu šancí, ale velkou slabinou je jejich proměňování. Doufám, že postupem času se budeme zlepšovat a přidáme ještě více branek.

Před sezonou jste očekával hodně od nových posil Marečka, Kubieny a Blanika. Naplňují tito hráči očekávání?

Určitě ano, Kubiena svým důrazem a tahem na branku se jako útočník dostává do šancí a střílí branky, Mareček plní roli tvořivého záložníka pro kterou jsem ho do Karviné angažoval a Blanik, další tvořivý hráč zatím bohužel do mistrovského utkání nenaskočil, protože se jeho registrace protahuje. Doufám, že v nejbližší době bude vyřízena a konečně nastoupí a bude platným hráčem mužstva. V přípravě ukázal, že je kvalitním fotbalistou.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.