Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2011

Žáci U15 zdolali Vítkovice + fotogalerie

Bez porážky jsou na začátku severomoravské Ligy žáků svěřenci trenéra Jana Laslopa z MFK OKD Karviná. Tým U15 si o víkendu doma poradili s Vítkovicemi a jako jeden ze čtyř celků soutěže zůstává neporažen.

Trenér Jan Laslop je v úvodu nové sezony spokojen s výsledky, s výkony už méně. „Pořád je co zlepšovat, hlavně střelecká potence. Dneska jsme si zase vytvořili spoustu šancí a výsledkem byly jen tři góly,“ poznamenal po duelu s Vítkovicemi fotbalový odborník.

Tým ligových žáků je tvořen hráči, kteří loni hráli jen krajský přebor. „Jako obvykle se kluci na podzim budou se soutěží teprve sžívat. Zjišťují, že najednou musejí dávat balon rychle od nohy, na všechno mají méně času. To je takový klasický neduh přechodu kluků do nejstarší žákovské kategorie,“ vysvětluje kouč MFK OKD.

Tomu se však každým rokem daří fotbalové talenty z Karviné a okolí připravit tak, aby kluci hráli v soutěži kvalitní fotbal a proháněli největší favority. „Letošní model soutěže není ideální. Tím, že nám ubrali týmy z jižní Moravy přišla liga o velkou kvalitu. Navíc nám pár dní před začátkem soutěže přišel rozpis, podle kterého se na poslední chvíli rozhodlo, že první čtyři družstva budou pro další sezonu postupovat do nově utvořené nejvyšší soutěže,“ kroutil hlavou Laslop nad nečekanými změnami.

Pro ambiciozní klub z Karviné to znamená jediné – pokusit se o postup zabojovat. Vzhledem k tomu, že v soutěži startují renomované týmy Baníku a Sigmy, hraje se prakticky jen o dvě volná místa. „Budeme se tam chtít dostat, našimi největšími soupeři budou pravděpodobně silné týmy z okolí jako Opava, Frýdek-Místek, Hlučín. Neznám sílu HFK Olomouc, ale asi tam bude chtít postoupit i tento tým,“ vybírá možný okruh největších soupeřů Jan Laslop.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.