Generální partner
Světlý režim
11. únor 2009

Zimní příprava karvinských fotbalistů finišuje

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tímto známým příslovím se řídí karvinští fotbalisté před zahájením jarní části sezóny. Krátké sprinty, výběhy do kopce či vytrvalostní běhy převládají v této fázi přípravy.

Zpestřením byl další přípravný zápas, tentokráte v Ružomberku s místním béčkem. Po dvou předchozích vysokých vítězstvích s polskými družstvy přišla nyní remíza 1:1. "Bylo vidět, že jsme pořádně trénovali, navíc se na nás podepsala dvouhodinová cesta autobusem. Než jsme se dostali do tempa, trvalo to skoro dvacet minut. Ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehráli a nebýt neproměněných pěti šancí, mohli jsme odjíždět i s vítězstvím", hodnotil po zápase lodivod karvinských Leoš Kalvoda.

V sobotu se na umělé trávě představí náš tým s HFK Olomouc. "V prvním poločase bych chtěl vyzkoušet základní jedenáctku, která by měla nastupovat na jaře. Do druhého poločasu hráče prostřídáme, aby byla rozložena zátěž na celé družstvo", prozradil trenér Kalvoda.

Po tomto zápase bude příprava zaměřena na technicko-taktické prvky. K tomu by mělo výraznou měrou přispět i soustředění v Nymburku. "Na soustředění potrénujeme, sehrajeme tři kvalitní přípravné zápasy a budeme se věnovat regeneraci, ať jsme připraveni na úvodní duel s Ústím nad Labem", dodal Kalvoda.

Přestože se celé družstvo tvrdě připravuje na zahájení druhé ligy, najdou se i okamžiky k slavení. Malou oslavu pro hráče uspořádal trenér Leoš Kalvoda, který se stal dědečkem. "Dcerce se narodil syn, takže musím připravit pro hráče občerstvení," usmíval se Kalvoda. K radostné události v rodině gratulujeme a pevně věříme, že vnouček zdědí geny po dědečkovi a stane z něho výtečný fotbalista.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii