Mlade talenty

Zimní příprava karvinských fotbalistů finišuje

11.02.2009 | Redakce
 

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tímto známým příslovím se řídí karvinští fotbalisté před zahájením jarní části sezóny. Krátké sprinty, výběhy do kopce či vytrvalostní běhy převládají v této fázi přípravy.

 

Zpestřením byl další přípravný zápas, tentokráte v Ružomberku s místním béčkem. Po dvou předchozích vysokých vítězstvích s polskými družstvy přišla nyní remíza 1:1. "Bylo vidět, že jsme pořádně trénovali, navíc se na nás podepsala dvouhodinová cesta autobusem. Než jsme se dostali do tempa, trvalo to skoro dvacet minut. Ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehráli a nebýt neproměněných pěti šancí, mohli jsme odjíždět i s vítězstvím", hodnotil po zápase lodivod karvinských Leoš Kalvoda.

V sobotu se na umělé trávě představí náš tým s HFK Olomouc. "V prvním poločase bych chtěl vyzkoušet základní jedenáctku, která by měla nastupovat na jaře. Do druhého poločasu hráče prostřídáme, aby byla rozložena zátěž na celé družstvo", prozradil trenér Kalvoda.

Po tomto zápase bude příprava zaměřena na technicko-taktické prvky. K tomu by mělo výraznou měrou přispět i soustředění v Nymburku. "Na soustředění potrénujeme, sehrajeme tři kvalitní přípravné zápasy a budeme se věnovat regeneraci, ať jsme připraveni na úvodní duel s Ústím nad Labem", dodal Kalvoda.

Přestože se celé družstvo tvrdě připravuje na zahájení druhé ligy, najdou se i okamžiky k slavení. Malou oslavu pro hráče uspořádal trenér Leoš Kalvoda, který se stal dědečkem. "Dcerce se narodil syn, takže musím připravit pro hráče občerstvení," usmíval se Kalvoda. K radostné události v rodině gratulujeme a pevně věříme, že vnouček zdědí geny po dědečkovi a stane z něho výtečný fotbalista.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
včera - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 2 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
před 3 dny - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
15.7. - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
15.7. - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
FC Baník Ostrava
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem