Mlade talenty

Zimní příprava karvinských fotbalistů finišuje

11.02.2009 | Redakce
 

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tímto známým příslovím se řídí karvinští fotbalisté před zahájením jarní části sezóny. Krátké sprinty, výběhy do kopce či vytrvalostní běhy převládají v této fázi přípravy.

 

Zpestřením byl další přípravný zápas, tentokráte v Ružomberku s místním béčkem. Po dvou předchozích vysokých vítězstvích s polskými družstvy přišla nyní remíza 1:1. "Bylo vidět, že jsme pořádně trénovali, navíc se na nás podepsala dvouhodinová cesta autobusem. Než jsme se dostali do tempa, trvalo to skoro dvacet minut. Ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehráli a nebýt neproměněných pěti šancí, mohli jsme odjíždět i s vítězstvím", hodnotil po zápase lodivod karvinských Leoš Kalvoda.

V sobotu se na umělé trávě představí náš tým s HFK Olomouc. "V prvním poločase bych chtěl vyzkoušet základní jedenáctku, která by měla nastupovat na jaře. Do druhého poločasu hráče prostřídáme, aby byla rozložena zátěž na celé družstvo", prozradil trenér Kalvoda.

Po tomto zápase bude příprava zaměřena na technicko-taktické prvky. K tomu by mělo výraznou měrou přispět i soustředění v Nymburku. "Na soustředění potrénujeme, sehrajeme tři kvalitní přípravné zápasy a budeme se věnovat regeneraci, ať jsme připraveni na úvodní duel s Ústím nad Labem", dodal Kalvoda.

Přestože se celé družstvo tvrdě připravuje na zahájení druhé ligy, najdou se i okamžiky k slavení. Malou oslavu pro hráče uspořádal trenér Leoš Kalvoda, který se stal dědečkem. "Dcerce se narodil syn, takže musím připravit pro hráče občerstvení," usmíval se Kalvoda. K radostné události v rodině gratulujeme a pevně věříme, že vnouček zdědí geny po dědečkovi a stane z něho výtečný fotbalista.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem