Generální partner
Světlý režim
28. březen 2009

Karvinští fotbalisté vezou bod, mohly být tři

Fotbalisté MFK OKD Karviná konečně zabodovali venku. Ze hřiště silného Sokolova si vezou cenný bodík.

Jestliže před týdnem šokovala Karviná třineckého protivníka gólem Milosavljeva po šesti(!) sekundách, pak v Sokolově překvapil domácí hráče Srb v karvinských službách „až“ po 45 sekundách...

Po akci z levé strany odcentroval Staš, Vladan Milosavljev si zpracoval míč a podél Knakala skóroval – 0:1.

Gól hosty nabudil. Milosavljev v 6. minutě opět „frnknul“ domácí obraně, obloučkem našel Mišinského a ten hlavičkoval do břevna!

Domácí nevěděli, co mají hrát. Sami pak zásluhou Vaněčka nabídli šanci Opicovi, ale ten už byl ve velkém úhlu a branku přestřelil.

Sokolov postupem času srovnal hru, ale než stačil cokoliv vymyslet, přišel druhý karvinský úder. Radek Slončík se efektní patičkou zbavil protihráče, podíval se, kde stojí gólman Ilizi a zkušeně jej přehodil. Krásná branka znamenala dvoubrankové vedení Karviné. „V tu chvíli jsme byli na koni, poločas jsme si měli pohlídat lépe,“ připustil kouč karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda.

Po půlhoidině hry se na hřiště snesl déšť a ten přinesl štěstí domácímu Baníku. Čupr zleva odcentroval, Jirouš míč sice netrefil, ale ten doputoval až k Vaněčkovi, který zblízka nedal šanci Kučerovi – 1:2.

Domácí se pak vehementně snažili o vyrovnání a málem se jim to i povedlo. Po závěrečném poločasovém tlaku Jirouš minul hlavou centr a Salákovi následně míč v klíčovém okamžiku uskočil od nohy.

„V kabině jsem si řekli, že musíme uhlídat počáteční nápor Sokolova, který půjde za vyrovnáním,“ prozradil, co se dělo v šatnách kouč Kalvoda. Jenže nástup do druhé půle stejně patřil Sokolovu. Jirouš se znenadání ocitl sám ve vápně, ale zbrkle přestřelil. Pak se až do 60. minuty hrálo spíše na půlce Karviné, ovšem bez vážnějších akcí. Hosté ovšem také zlobili. „Usídlili jsme se na chvíli před domácí brankou, ale chyběl trošku klid v koncovce,“ podotkl Kalvoda.

Čtvrthodinu před koncem domácí srovnali. Po standardní situaci se hlavou prosadil zkušený Jirouš, na kterého trenér před zápasem své hráče upozorňoval – 2:2.

Deset minut před koncem srazil unikajícího Opice Podrazký a viděl druhou žlutou. Karviné začala krátká přesilovka. Tu se snažil využít agilní Opic, jeho pokus ale Ilizi lapil.

V úplném konci měli domácí možnost urvat tři body. Čupr s Hanzlíkem dvakrát prověřili hostující obránce a ti odvrátili pouze na rohový kop. Z něj Jandík hlavou těsně minul Kučerovy tyče.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii