Generální partner
Světlý režim
28. březen 2009

Karvinští fotbalisté vezou bod, mohly být tři

Fotbalisté MFK OKD Karviná konečně zabodovali venku. Ze hřiště silného Sokolova si vezou cenný bodík.

Jestliže před týdnem šokovala Karviná třineckého protivníka gólem Milosavljeva po šesti(!) sekundách, pak v Sokolově překvapil domácí hráče Srb v karvinských službách „až“ po 45 sekundách...

Po akci z levé strany odcentroval Staš, Vladan Milosavljev si zpracoval míč a podél Knakala skóroval – 0:1.

Gól hosty nabudil. Milosavljev v 6. minutě opět „frnknul“ domácí obraně, obloučkem našel Mišinského a ten hlavičkoval do břevna!

Domácí nevěděli, co mají hrát. Sami pak zásluhou Vaněčka nabídli šanci Opicovi, ale ten už byl ve velkém úhlu a branku přestřelil.

Sokolov postupem času srovnal hru, ale než stačil cokoliv vymyslet, přišel druhý karvinský úder. Radek Slončík se efektní patičkou zbavil protihráče, podíval se, kde stojí gólman Ilizi a zkušeně jej přehodil. Krásná branka znamenala dvoubrankové vedení Karviné. „V tu chvíli jsme byli na koni, poločas jsme si měli pohlídat lépe,“ připustil kouč karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda.

Po půlhoidině hry se na hřiště snesl déšť a ten přinesl štěstí domácímu Baníku. Čupr zleva odcentroval, Jirouš míč sice netrefil, ale ten doputoval až k Vaněčkovi, který zblízka nedal šanci Kučerovi – 1:2.

Domácí se pak vehementně snažili o vyrovnání a málem se jim to i povedlo. Po závěrečném poločasovém tlaku Jirouš minul hlavou centr a Salákovi následně míč v klíčovém okamžiku uskočil od nohy.

„V kabině jsem si řekli, že musíme uhlídat počáteční nápor Sokolova, který půjde za vyrovnáním,“ prozradil, co se dělo v šatnách kouč Kalvoda. Jenže nástup do druhé půle stejně patřil Sokolovu. Jirouš se znenadání ocitl sám ve vápně, ale zbrkle přestřelil. Pak se až do 60. minuty hrálo spíše na půlce Karviné, ovšem bez vážnějších akcí. Hosté ovšem také zlobili. „Usídlili jsme se na chvíli před domácí brankou, ale chyběl trošku klid v koncovce,“ podotkl Kalvoda.

Čtvrthodinu před koncem domácí srovnali. Po standardní situaci se hlavou prosadil zkušený Jirouš, na kterého trenér před zápasem své hráče upozorňoval – 2:2.

Deset minut před koncem srazil unikajícího Opice Podrazký a viděl druhou žlutou. Karviné začala krátká přesilovka. Tu se snažil využít agilní Opic, jeho pokus ale Ilizi lapil.

V úplném konci měli domácí možnost urvat tři body. Čupr s Hanzlíkem dvakrát prověřili hostující obránce a ti odvrátili pouze na rohový kop. Z něj Jandík hlavou těsně minul Kučerovy tyče.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo