Generální partner
Světlý režim
21. březen 2009

Karviná v derby zdecimovala Třinec

Fotbalisté karvinského nováčka vypráskali v sobotu Třinec čtyřmi góly a odpoutali se z patnáctého místa v tabulce. „K záchraně ale vede ještě dlouhá cesta,“ upozornil domácí útočník Vladimír Mišinský, jenž se podílel na dvou gólech svého týmu.

Domácí měli začátek z říše snů. Uběhlo šest sekund, když se do vápna z levé strany procpal Srb Milosavljev a jeho tečovaný pokus zaplachtil do sítě – 1:0. „Takový začátek nám nesmírně pomohl. Musel bych hodně lovit v paměti, abych si vybavil, kdy jsem někdy něco podobného zažil,“ podotkl po utkání karvinský kanonýr Martin Opic.

Ten pak po třech třineckých pokusech, z nichž však jen jeden mířil mezi tyče, přidal druhý gól a šlo se do kabin. „Byl to pro nás nesmírně důležitý zápas. Potřebovali jsme se odpoutat ode dna tabulky, takže na psychiku nic moc,“ dodal Opic.

Karvinský kanonýr přidal v 58. minutě třetí gól a o deset minut později jej napodobil i Mišinský, zimní posila z Baníku Ostrava. „Když děláme v obraně takové triviální chyby, tak se pak nemůžeme divit, že tolikrát inkasujeme,“ zlobil se na své hráče trenér třineckého mužstva Erich Cviertna.

Dílčí radost mu udělal jen Fizek jenž korigoval na konečných 4:1. „Protrhli jsme střeleckou smůlu a teď už si můžeme jen přát, abychom v podobně úspěšné útočné činnosti pokračovali i nadále,“ byl po utkání maximálně spokojen trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Ten před zápasem řešil rébus, koho narychlo nasadit do sestavy, protože při předzápasové rozcvičce se mu zranil Novák. "Bylo několik možností, ale rozhodl jsem se pro mladého Jursu. Ten se v tréninku taky cpe často dozadu, tudíž dneska dostal prostor," smál se Kalvoda.

Ze začátku mu ale do smíchu moc nebylo. "Byly tam situace, kdy měl Jursa na lajně v pravém beku problémy se Zbončákem. Pak se ale oklepal a součinnost obranné řady byla dobrá," pochválil obranu kouč MFK.

A co bude třeba udělat, aby Karviné střelecký prach nezvlhnul? "Já pevně věřím, že jsme se tímto utkáním nevystříleli. Máme v kádru zkušené borce, teď ještě naskočí Sourada, kterého jsme dnes nemohli postavit pro žluté karty, a ti by měli vědět, jak se šance proměňují. Musíme zkrátka navázat na výbornou zimní přípravu. Soupeři jsou kvalitativně stejní, jde o to zachovat při šancích chladnou hlavu. Dneska se to povedlo, povede se to určitě i příště," zůstává nadále bezbřehým optimistou Leoš Kalvoda.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii