Generální partner
Světlý režim
13. březen 2009

Karvinští fotbalisté vstupují do jara

S týdenním zpožděním, zaviněným odložením domácího utkání s Ústím nad Labem, vstupují do druholigové soutěže fotbalisté MFK OKD Karviná.

Jejich prvním soupeřem bude v neděli Baník Most, jenž na úvod jara prohrál s dalším sestupovým adeptem z Vítkovic.

Vlastně všechny ostatní výsledky Karviné v boji o záchranu nenahrály. Sparta B, Vítkovice, Slovácko i Třinec vyhrály. „My si takhle otázku neklademe. Máme kvalitní tým, takže o záchraně se nebudu vůbec bavit. Proto se také v neděli ani nebudeme pídit po výsledcích ostatních zápasů. Jedeme si po vlastní linii,“ nastínil své představy trenér karvinských hráčů Leoš Kalvoda.

Díky tomu, že v minulém kole měl jeho tým volno, mohl sledovat zápas mosteckých hráčů ve Vítkovicích, kde Severočeši prohráli 1:2. „Most je velmi kvalitní ve hře směrem dopředu. Naopak v obraně je zranitelnější. Je však také dobře poskládaný a atleticky skvěle vybavený. Nebezpečný je především hráč tmavé pleti Oboya,“ postřehl Kalvoda.

Jeho svěřenci dokázali na podzim doma Most porazit, proto si věří i nyní. „Nějaký bodík bychom přivézt mohli. Mužstvo je nažhavené, hrajeme venku a nemusíme být svázani nervozitou. Z hlediska psychiky bude uvolněnější atmosféra,“ domnívá se Leoš Kalvoda.

Jediné, co jej trápí je fakt, že tým stále ještě nemohl trénovat na přírodní trávě. „Počasí je pořád špatné, trénujeme jen na umělce. V sobotu večer se v Mostě snad dostaneme na normální trávu,“ doufá Kalvoda.

Karvinští v týdnu sehráli přípravný duel se slovenskými Moravany. Branka v něm nepadla. Zato si zdravotní problémy přivodili oba forvardi Opic se Souradou...

V době, kdy budou karvinští hráči nastupovat k utkání, budou již znát výsledky ostatních zápasů, především dvou stěžejních v boji o udržení, a sice Třinec – Sparta B a HFK Olomouc – Slovácko. Pak se ukáže, jak silný je karvinský tým psychicky. „Ale to samé platí i o Mostu. Když tam vyhrajeme, stáhneme soupeře do spodní části tabulky,“ plánuje Kalvoda.

Domácí doufají, že jim štěstí přinese mostecký rodák Josef Masopust, jenž se chystá provést slavnostní výkop nedělního mače. Vicemistr světa z Chile a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 1962 oslavil nedávno 78. narozeniny.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii