Mlade talenty

Generálka nevyšla, v sobotu se jde na mistrák

02.03.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Fotbalisté MFK OKD Karviná mají za sebou nepříliš vydařenou generálku na jarní mistrovské boje ve druhé lize.

 

Hlavní kádr se rozešel na umělé trávě s druholigovými polskými Katowicemi smírně 1:1, přičemž hra nebyla nic moc. Spíš nic než moc.

Ještě předtím si kombinovaný tým hráčů A týmu s náhradníky širšího kádru poradil s divizní Orlovou v poměru 3:2. Na toto utkání však nebude v dobrém vzpomínat jeden z nejlepších hráčů zápasu útočník Diviš, jemuž orlovští borci nadvakrát přerazili nos. Zápas rozhodl dvěma góly Srb Milosavljev a doufá, že mu obě trefy pomohou do základní sestavy. V kontextu s tím, co předvedli někteří hráči v utkání s Katowicemi, to není věc nereálná.

V hlavním utkání, které se hrálo od 12.38 hodin, se domácí ujali proti Katowicím vedení díky agilnímu Souradovi, po změně stran však nepochopitelně vyklidili hřiště a nevypracovali si téměř žádnou slušnou možnost. Naopak přibývalo nedorozumění v kombinaci a finální fázi. Poláci nakonec zaslouženě srovnali.

„Dnes jsme rozhodně nepředvedli výkon, jaký bych si představoval. Bylo to bojácné, ustrašené, bez agresivity. Měli jsme pomalý přechod do útoku, nepodrželi jsme balon. Nemám, za co bych hráče pochválil,“ hodnotil trenér karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda nepodařený duel. Mohl si tak jedině přát, aby platilo pravidlo – když je špatná generálka, o to lepší je start do soutěže.

„Samozřejmě, ale to se musí rapidně zlepšit úplně vše, co jsme dnes předvedli špatně,“ poznamenal v sobotu zklamný Kalvoda. Čím to, že hráči nepodali v posledním utkání přípravy takový výkon, jaký je zdobil v uplynulých dvou měsících? Že by měli jisté místo v sestavě? „To v žádném případě. Řekl jsem sice, že mám na devíti postech v sestavě jasno, ale neřekl jsem, které posty to jsou a navíc s takovým výkonem by hráči rychle ze základní jedenáctky vypadli. Bojovat o sestavu se musí pořád, v každém utkání,“ nebyl spokojen kouč MFK.

Potěšit jej tak alespoň mohl výkon některých dalších hráčů kádru, kteří odehráli vítězný zápas s Orlovou. Tam se pár světlých momentů najít dalo. „Jistě, ale zase tolik změn v sestavě udělat nemohu. To by nám nabouralo celý systém a kompletní příprava, sehrávání základní jedenáctky, by postrádala smysl,“ podotkl Kalvoda.

Nyní Karvinou čeká již ostrý start do druholigové soutěže proti Ústí nad Labem, které mělo v přípravě snad ještě lepší výsledky než Karviná. Porazilo například ligové týmy Liberce 5:3, Kladna 1:0 i Teplic 3:1, zdolalo i Most 4:1. Karvinští doufají, že se v týdnu před zahájením fotbalového jara dostanou na hlavní plochu Městského stadionu, na které byl ještě včera sníh. „Snad se oteplí a budeme tam moci aspoň jednou, dvakrát trénovat. Ale moc růžově to nevidím, bude tam asi hodně vody,“ povzdechl si Kalvoda.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem