Mlade talenty

Generálka nevyšla, v sobotu se jde na mistrák

02.03.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Fotbalisté MFK OKD Karviná mají za sebou nepříliš vydařenou generálku na jarní mistrovské boje ve druhé lize.

 

Hlavní kádr se rozešel na umělé trávě s druholigovými polskými Katowicemi smírně 1:1, přičemž hra nebyla nic moc. Spíš nic než moc.

Ještě předtím si kombinovaný tým hráčů A týmu s náhradníky širšího kádru poradil s divizní Orlovou v poměru 3:2. Na toto utkání však nebude v dobrém vzpomínat jeden z nejlepších hráčů zápasu útočník Diviš, jemuž orlovští borci nadvakrát přerazili nos. Zápas rozhodl dvěma góly Srb Milosavljev a doufá, že mu obě trefy pomohou do základní sestavy. V kontextu s tím, co předvedli někteří hráči v utkání s Katowicemi, to není věc nereálná.

V hlavním utkání, které se hrálo od 12.38 hodin, se domácí ujali proti Katowicím vedení díky agilnímu Souradovi, po změně stran však nepochopitelně vyklidili hřiště a nevypracovali si téměř žádnou slušnou možnost. Naopak přibývalo nedorozumění v kombinaci a finální fázi. Poláci nakonec zaslouženě srovnali.

„Dnes jsme rozhodně nepředvedli výkon, jaký bych si představoval. Bylo to bojácné, ustrašené, bez agresivity. Měli jsme pomalý přechod do útoku, nepodrželi jsme balon. Nemám, za co bych hráče pochválil,“ hodnotil trenér karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda nepodařený duel. Mohl si tak jedině přát, aby platilo pravidlo – když je špatná generálka, o to lepší je start do soutěže.

„Samozřejmě, ale to se musí rapidně zlepšit úplně vše, co jsme dnes předvedli špatně,“ poznamenal v sobotu zklamný Kalvoda. Čím to, že hráči nepodali v posledním utkání přípravy takový výkon, jaký je zdobil v uplynulých dvou měsících? Že by měli jisté místo v sestavě? „To v žádném případě. Řekl jsem sice, že mám na devíti postech v sestavě jasno, ale neřekl jsem, které posty to jsou a navíc s takovým výkonem by hráči rychle ze základní jedenáctky vypadli. Bojovat o sestavu se musí pořád, v každém utkání,“ nebyl spokojen kouč MFK.

Potěšit jej tak alespoň mohl výkon některých dalších hráčů kádru, kteří odehráli vítězný zápas s Orlovou. Tam se pár světlých momentů najít dalo. „Jistě, ale zase tolik změn v sestavě udělat nemohu. To by nám nabouralo celý systém a kompletní příprava, sehrávání základní jedenáctky, by postrádala smysl,“ podotkl Kalvoda.

Nyní Karvinou čeká již ostrý start do druholigové soutěže proti Ústí nad Labem, které mělo v přípravě snad ještě lepší výsledky než Karviná. Porazilo například ligové týmy Liberce 5:3, Kladna 1:0 i Teplic 3:1, zdolalo i Most 4:1. Karvinští doufají, že se v týdnu před zahájením fotbalového jara dostanou na hlavní plochu Městského stadionu, na které byl ještě včera sníh. „Snad se oteplí a budeme tam moci aspoň jednou, dvakrát trénovat. Ale moc růžově to nevidím, bude tam asi hodně vody,“ povzdechl si Kalvoda.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
včera - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 2 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
před 3 dny - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
15.7. - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
15.7. - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
FC Baník Ostrava
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem