Generální partner
Světlý režim
2. březen 2009

Generálka nevyšla, v sobotu se jde na mistrák

Fotbalisté MFK OKD Karviná mají za sebou nepříliš vydařenou generálku na jarní mistrovské boje ve druhé lize.

Hlavní kádr se rozešel na umělé trávě s druholigovými polskými Katowicemi smírně 1:1, přičemž hra nebyla nic moc. Spíš nic než moc.

Ještě předtím si kombinovaný tým hráčů A týmu s náhradníky širšího kádru poradil s divizní Orlovou v poměru 3:2. Na toto utkání však nebude v dobrém vzpomínat jeden z nejlepších hráčů zápasu útočník Diviš, jemuž orlovští borci nadvakrát přerazili nos. Zápas rozhodl dvěma góly Srb Milosavljev a doufá, že mu obě trefy pomohou do základní sestavy. V kontextu s tím, co předvedli někteří hráči v utkání s Katowicemi, to není věc nereálná.

V hlavním utkání, které se hrálo od 12.38 hodin, se domácí ujali proti Katowicím vedení díky agilnímu Souradovi, po změně stran však nepochopitelně vyklidili hřiště a nevypracovali si téměř žádnou slušnou možnost. Naopak přibývalo nedorozumění v kombinaci a finální fázi. Poláci nakonec zaslouženě srovnali.

„Dnes jsme rozhodně nepředvedli výkon, jaký bych si představoval. Bylo to bojácné, ustrašené, bez agresivity. Měli jsme pomalý přechod do útoku, nepodrželi jsme balon. Nemám, za co bych hráče pochválil,“ hodnotil trenér karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda nepodařený duel. Mohl si tak jedině přát, aby platilo pravidlo – když je špatná generálka, o to lepší je start do soutěže.

„Samozřejmě, ale to se musí rapidně zlepšit úplně vše, co jsme dnes předvedli špatně,“ poznamenal v sobotu zklamný Kalvoda. Čím to, že hráči nepodali v posledním utkání přípravy takový výkon, jaký je zdobil v uplynulých dvou měsících? Že by měli jisté místo v sestavě? „To v žádném případě. Řekl jsem sice, že mám na devíti postech v sestavě jasno, ale neřekl jsem, které posty to jsou a navíc s takovým výkonem by hráči rychle ze základní jedenáctky vypadli. Bojovat o sestavu se musí pořád, v každém utkání,“ nebyl spokojen kouč MFK.

Potěšit jej tak alespoň mohl výkon některých dalších hráčů kádru, kteří odehráli vítězný zápas s Orlovou. Tam se pár světlých momentů najít dalo. „Jistě, ale zase tolik změn v sestavě udělat nemohu. To by nám nabouralo celý systém a kompletní příprava, sehrávání základní jedenáctky, by postrádala smysl,“ podotkl Kalvoda.

Nyní Karvinou čeká již ostrý start do druholigové soutěže proti Ústí nad Labem, které mělo v přípravě snad ještě lepší výsledky než Karviná. Porazilo například ligové týmy Liberce 5:3, Kladna 1:0 i Teplic 3:1, zdolalo i Most 4:1. Karvinští doufají, že se v týdnu před zahájením fotbalového jara dostanou na hlavní plochu Městského stadionu, na které byl ještě včera sníh. „Snad se oteplí a budeme tam moci aspoň jednou, dvakrát trénovat. Ale moc růžově to nevidím, bude tam asi hodně vody,“ povzdechl si Kalvoda.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii