Generální partner
Světlý režim
26. květen 2009

Úspěch sportovců MFK OKD Karviná a.s. a studentů gymnázia v Karviné

Naši mladí sportovci se i v letošním roce zúčastnili Středoškolské futsalové ligy (startovalo 320 družstev z celé republiky). V předchozích dvou letech se pro naše studenty stalo konečnou stanicí divizní finále – (obdoba krajského finále) nejprve v Olomouci a posléze v Bílovci, v obou případech jsme byli vždy malý krůček k postupu. Letos se nám ovšem naše přání konečně splnilo.

Chlapci od počátku soutěže kráčeli za svým snem. Byli disciplinovaní, správně motivovaní a především měli svou nepřehlédnutelnou kvalitu. Při cestě do republikového finále ztratili pouze jeden bod ve 3. kole konaném v Ostravě. V ostatních zápasech jsme vždy zvítězili. Mnohá vítězství byla opravdu cenná, zvláště ,když jsme se utkali s futsalovými specialisty z Bílovce nebo s tradičním družstvem rivalů z Olomouce.

Vyvrcholením celého turnaje bylo republikové finále pořádané 30.4.2009 v Brně.

V prvním semifinálovém utkání jsme narazili na soupeře z Liberce. Toto utkání se nám nadmíru povedlo a zvítězili jsme rozdílem dvou tříd 6 : 0. Čekalo na nás pouze poslední utkání v soutěži. Do cesty se nám postavil nadmíru silný soupeř z Plzně, loňský finalista, který měl ve svém středu 3 ligové futsalisty. Tento důvod se jistě podepsal na výsledku prvního poločasu. Nechali jsme si vnutit hru soupeře založenou na bravurním zvládaní standardních situací a o poločase to s námi vypadalo opravdu zle - prohrávali jsme 3 : 0.

Do 2. poločasu jsme šli s odhodláním utkání zvrátit. Konečně jsme začali hrát to, na co jsme byli zvyklí a najednou se začalo měnit nejen rozložení sil na hřišti, ale i skóre. Závěr byl opravdu hektický, podařilo se nám vsítit kontaktní branku a 3 minuty před koncem byl tedy stav 4 : 3 ve prospěch Plzně. Vytvářeli jsme si jednu brankovou šanci za druhou. Tu největší a asi i rozhodující měl 40 sekund před koncem utkání na kopačkách Jakub Stach, který obešel vše, co mu stálo v cestě. Ale bohužel ze dvou metrů trefil pouze tyč soupeřovy prázdné branky… Zklamání všech hráčů bylo velké a teprve po několika hodinách jsme si všichni uvědomili, jak velký úspěch to je pro školu, pro oddíl i pro nás jednotlivce. Chtěl bych touto cestou poděkovat vedení školy za možnost účasti v této soutěži, vedení oddílu MFK OKD Karviná za vstřícnost při uvolňování fotbalistů a především všem hráčům, kteří se na tomto úspěchu aktivně podíleli. Popřát jim do budoucna mnoho podobných úspěchů a zážitků. Bylo pro mě potěšením a ctí vést tento tým, za vedení gymnázia v Karviné a MFK OKD Karviná.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.