Mlade talenty

Úspěch sportovců MFK OKD Karviná a.s. a studentů gymnázia v Karviné

26.05.2009 | Zdeněk Jelínek
 

Naši mladí sportovci se i v letošním roce zúčastnili Středoškolské futsalové ligy (startovalo 320 družstev z celé republiky). V předchozích dvou letech se pro naše studenty stalo konečnou stanicí divizní finále – (obdoba krajského finále) nejprve v Olomouci a posléze v Bílovci, v obou případech jsme byli vždy malý krůček k postupu. Letos se nám ovšem naše přání konečně splnilo.

 

Chlapci od počátku soutěže kráčeli za svým snem. Byli disciplinovaní, správně motivovaní a především měli svou nepřehlédnutelnou kvalitu. Při cestě do republikového finále ztratili pouze jeden bod ve 3. kole konaném v Ostravě. V ostatních zápasech jsme vždy zvítězili. Mnohá vítězství byla opravdu cenná, zvláště ,když jsme se utkali s futsalovými specialisty z Bílovce nebo s tradičním družstvem rivalů z Olomouce.

Vyvrcholením celého turnaje bylo republikové finále pořádané 30.4.2009 v Brně.

V prvním semifinálovém utkání jsme narazili na soupeře z Liberce. Toto utkání se nám nadmíru povedlo a zvítězili jsme rozdílem dvou tříd 6 : 0. Čekalo na nás pouze poslední utkání v soutěži. Do cesty se nám postavil nadmíru silný soupeř z Plzně, loňský finalista, který měl ve svém středu 3 ligové futsalisty. Tento důvod se jistě podepsal na výsledku prvního poločasu. Nechali jsme si vnutit hru soupeře založenou na bravurním zvládaní standardních situací a o poločase to s námi vypadalo opravdu zle - prohrávali jsme 3 : 0.

Do 2. poločasu jsme šli s odhodláním utkání zvrátit. Konečně jsme začali hrát to, na co jsme byli zvyklí a najednou se začalo měnit nejen rozložení sil na hřišti, ale i skóre. Závěr byl opravdu hektický, podařilo se nám vsítit kontaktní branku a 3 minuty před koncem byl tedy stav 4 : 3 ve prospěch Plzně. Vytvářeli jsme si jednu brankovou šanci za druhou. Tu největší a asi i rozhodující měl 40 sekund před koncem utkání na kopačkách Jakub Stach, který obešel vše, co mu stálo v cestě. Ale bohužel ze dvou metrů trefil pouze tyč soupeřovy prázdné branky… Zklamání všech hráčů bylo velké a teprve po několika hodinách jsme si všichni uvědomili, jak velký úspěch to je pro školu, pro oddíl i pro nás jednotlivce. Chtěl bych touto cestou poděkovat vedení školy za možnost účasti v této soutěži, vedení oddílu MFK OKD Karviná za vstřícnost při uvolňování fotbalistů a především všem hráčům, kteří se na tomto úspěchu aktivně podíleli. Popřát jim do budoucna mnoho podobných úspěchů a zážitků. Bylo pro mě potěšením a ctí vést tento tým, za vedení gymnázia v Karviné a MFK OKD Karviná.

• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem