Generální partner
Světlý režim
26. únor 2012

Dorost U17 na Memoriálu Vlastislava Marečka čtvrtý

Dorostenci Karviné kategorie U17 se v Teplicích zúčastnili sobotního finále Memoriálu Vlastislava Marečka. V konkurenci Sparty, Mostu a Plzně skončili na čtvrtém místě.

Semifinále: MFK OKD Karviná U17 - AC Sparta Praha 0:5 (0:0)

Sestava MFK OKD Karviná U17: Pastornický (35. Mato) - Hruška (35. Onderka), Frisch, Badura, Kloda (35. Berešík) - Procházka (21. Derík), Šimák, Siekiera, Uher - Gabrysiak (45. Duda), Moskál (9. Wenglorz).

Trenér U17 Jindřich Dohnal byl proti favorizované Spartě spokojen s prvním poločasem. "V první půli jsme dodržovali taktické pokyny a soupeři jsme narušovali jeho kombinační hru. Bohužel v přechodové fázi nám scházela kvalita a více sebevědomí, a proto jsme častěji nedokázali využít nedůsledností ve sparťanské obraně. Ale i přesto jsme si vytvořili několik brankových příležitostí a dvě vyložené, které neproměnili Procházka se Siekierou," litoval Jindřich Dohnal.

Ve druhém dějství Sparta ovládla hru, na výkonu Karviné se podepsaly poločasové změny v sestavě. "Hráči, kteří nastoupili do druhého poločasu, nepřinesli herní kvalitu a soupeři nestačili. Výsledek ovlivnila hrubá chyba stopera a brankáře v 10. vteřině druhé půle, po které jsme inkasovali. Druhou branku jsme dostali po vypracované akci soupeře v 53. minutě. Byli jsme blízko vstřelení kontaktního gólu, ale šance Frische a Dudy nebyly proměněny. Následně proti nám rozhodčí nespravedlivě odpískal trestný kop ze 17 metrů, který soupeř střelou přes zeď proměnil. Tento gól otřásl psychikou několika hráčů, kteří nezvládli závěr utkání," uvedl kouč Dohnal.

O třetí místo: MFK OKD Karviná - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0) na penalty 3:4.

Branka MFK OKD Karviná U17: 68. Uher.

Sestava MFK OKD Karviná U17: Pastornický (35. Mato) - Onderka, Badura, Kloda (35. Frisch), Berešík - Derík, Šimák, Wenglorz (43. Hruška), Siekiera (41. Procházka) - Duda, Gabrysiak (35. Uher).

Utkání o třetí místo proti Plzni bylo napínavé, v prvním poločase branka nepadla. Blíže gólu byla Karviná. "Utkání se hrálo ve vysokém tempu, obě mužstva chtěly vybojovat třetí místo na turnaji. Přestože měl soupeř mírnou územní převahu, do vyložených šancí jsme ho nepustili. Naopak jsme si vypracovali tři vyložené šance (dvě Siekiera, jedna Badura), ale bohužel jsme je neproměnili," mrzelo kouče U17.

"Po změně stran se soupeř ve 42. minutě ujal vedení z přísně nařízeného pokutového kopu. Hráči po obdržené brance zvýšili úsilí a dokázali Plzeň dostat pod tlak. Po dvou nebezpečných střelách Šimáka a Hrušky a promarněných vyložených šancí Uhera a Deríka, jsme se dočkali v 68. minutě po přesné střele Uhera," pokračoval trenér Jindřich Dohnal.

Zápas skončil v normální hrací době 1:1, na řadu tak přišly pokutové kopy. Penaltová loterie vyšla lépe Plzni, která vyhrála 4:3. "Nakonec jsme obsadili celkové 4. místo, ale už samotný postup do finále byl pro nás velkým úspěchem. Tento turnaj byl součástí herního soustředění. V konfrontaci s nejlepšími českými týmy jsme obstáli, hráči získali nové zkušenosti, které doufejme přispějí k jejich fotbalovému růstu," uzavřel hlavní trenér MFK OKD Karviná U17 Jindřich Dohnal.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii