Generální partner
Světlý režim
29. únor 2012

Ohlédnutí za zimní přípravou

Karvinští fotbalisté se v zimě intenzivně připravovali na jarní boje ve druhé nejvyšší soutěži.

Na startu letošní zimní přípravy se tým MFK sešel v pondělí 9. ledna v útrobách Městského stadionu. První přípravné utkání sehrál v sobotu na nově vybudované umělé trávě na Kovoně proti ligovému Baníku Ostrava a následně proti třetiligovému Hlučínu. Měření sil proti Baníku skončilo pro svěřence trenéra Kuly porážkou 2:4, druhá sestava vyhrála nad Hlučínem 2:0.

Od úterý 17. ledna do soboty 21. ledna nabírali hráči fyzickou kondici na soustředění v Pozlovicích. Tam sehráli i jeden přípravný zápas proti slovenskému ligovému celku AS Trenčín. Po vyrovnaném průběhu Karviná zvítězila 2:1.

Následující týden ve středu podlehla Karviná prvoligové Sigmě Olomouc 0:3. Tou dobou se tým potýkal s početnou marodkou, která se ještě rozrostla po sobotní domácí remíze 3:3 proti Frýdku - Místku. "V jednom období se zraněných hráčů nakupilo hrozně moc, ale poprali jsme se s tím statečně," vzpomíná hlavní trenér MFK OKD Karviná Karel Kula.

Další komplikace přišly záhy kvůli vysokým mrazům, ty se zapříčinily o odložení přípravného zápasu proti polským Gliwicím. Mrazy navíc vyhnaly hráče na několik dnů do haly. "Ale na to se nemůžeme vymlouvat, extrémně nízké teploty postihly všechny regionální mužstva," poznamenal trenér Kula.

Po dvou týdnech bez přátelského utkání, zavítal MFK v sobotu 11. února na půdu ligového polského mužstva TS Podbeskidzie a po brankách Vladaviće vyhrál 2:0. "V prvních zápasech jsme dostávali hodně branek, ale ve druhé části přípravy jsme se na trénincích zaměřili na součinnost defenzívy a čisté konto proti silnému Podbeskidzie bylo první vlaštovkou," řekl Karel Kula.

V závěrečných přípravných duelech se Karviná vezla na vítězné vlně, porazila HFK Olomouc 3:2, GKS Katowice 3:1 a v generálce i Lokomotivu Petrovice 5:1. "O tom, jak byla příprava kvalitní, ale rozhodne až jarní část sezóny. Z mého pohledu jsme po fyzické i herní stránce připraveni kvalitně. Těšíme se na první jarní zápas," uzavřel kormidelník MFK OKD Karviná Karel Kula.

Bilance zimní přípravy:

Celková bilance: 9 zápasů (6 - 1 - 2), skóre 22:15.

Střelci: 4 - Vladavić. 3 - Cverna, Bartošák, Ciku. 2 - Fulnek. 1 - Savić, Smolec, Bartozel, Hrtánek, Mišinský, Vrána, Eldar.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii