Generální partner
Světlý režim
12. březen 2012

Karvinské dorosty o víkendu prověřily Gliwice

Kvalitní přípravné duely sehráli dorostenci MFK OKD Karviná proti polským Gliwicím.

Piast Gliwice - MFK OKD Karviná U19 2:0 (1:0)

Sestava MFK OKD Karviná U19: Pecha (46. Pastornický) - Káňa, Maryniok, Stanowski (60. Marek), Taraba - Pilavdžič (46. Hanzel), Gorniok (52. Gorovič), Roman, Fulnek (60. Kupczak) - Lišaník, Ryšavý (60. Maljar).

Hlavní trenér MFK OKD Karviná U19 Radomír Korytář nebyl po utkání spokojen. "Utkání nesplnilo naše očekávání, pouze nám přidělalo několik vrásek, hlavně díky zbytečnému zranění Gornioka. Po celý týden jsme se poctivě připravovali, pilovali jsme především různé taktické varianty v naší ofenzivní činnosti, ale bohužel jsme z tréninku na hřiště mnoho přenést nemohli, protože jsme hráli na nekvalitním terénu a hřišti o rozměrech, které vytvořily "živnou půdu" pro spoustu osobních soubojů a naopak neumožnily nám prezentaci našeho ofenzivního pojetí."

MFK OKD Karviná U17 - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná U17: 33. Šimák, 70. Badura.

Sestava MFK OKD Karviná U17: Mato - Hruška, Badura, Kloda, Berešík - Derík (40. Gabrysiak), Šimák, Wenglorz, Procházka, Siekiera - Uher (40. Duda).

"V první půli jsme měli hru ve své moci a snažili jsme se kombinačně překonat zhuštěnou obranu soupeře. Naše hra byla místy nepřesná a několikrát jsme nedokázali využít vytvořené přečíslení. Navíc jsme neproměnili dvě 100% šance, kdy jsme šli sami na brankáře. Branku jsme dostali po ojedinělém protiútoku ve 20. minutě. Ve 33. minutě vyrovnal Šimák z penalty po faulu na Uhera. Ve druhé půli byla hra vyrovnanější. Přestáli jsme dvě šance soupeře po chybách na naší pravé straně a utkání jsme rozhodli v 70. minutě brankou Badury. Skóre mohl pečetit Uher, který z 8 metrů nastřelil brankáře," řekl o utkání hlavní trenér U17 Jindřich Dohnal.

MFK OKD Karviná U16 - Piast Gliwice 5:0 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná U16: 68. a 74. Reis, 35. Molnári, 48. Duda, 54. Leibl.

Sestava MFK OKD Karviná U16: Novák - Kurz, Malík, Leibl, Ceremuga - Tomeček (45. Jadamík), Koziol, Duda (53. Reis), Kamiňski - Molnári, Puškáč.

"Odehráli jsme velice kvalitní utkání, především co se týče naší hry. Téměř po celé utkání jsme dominovali v držení míče, kdy jsme uhráli spoustu krátkých přihrávek s následnými kolmými či křižnými míči. V prvním poločase se nám nedařila finální fáze a zakončení, ale ve druhém poločase jsme se dokázali prosadit jak individuálné, tak po kombinacích," hodnotil zápas kouč MFK OKD Karviná U16 Petr Gibala.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.