Mlade talenty

Karvinský fotbal směřuje ke stabilizaci ve druhé lize

03.06.2009 | Redakce
 

Karvinský fotbal směřuje ke stabilizaci ve druhé lize Jan Wolf je nejen jedním ze čtyř náměstků primátora Statutárního města Karviná, ale zároveň i prvním mužem fotbalového klubu MFK OKD Karviná. Jako jeho předseda pohovořil před pár dny o plánech tohoto do povědomí široké veřejnosti rychle se deroucího klubu, o jeho ambicích i možnostech, jak zlepšit vlastní zázemí klubu a nabídnout návštěvníkům druholigových utkání z Karviné ještě lepší servis.

 

Už budujete kádr pro novou sezonu?
Ano, budování kádru je vlastně dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Ve fotbalovém světe to ani jinak nejde. Nelze čekat se založenýma rukama na to, co vám spadne do klína. Musíte neustále pozorovat, jednat a zasahovat do dění ve fotbalovém zákulisí. Vzhledem ke skutečnosti, že jarní část se nám ve druhé lize tak vydařila, nebudou změny v našem kádru citelné. Nechceme do něj zase zasahovat až přespříliš. S momentální formou hráčů, výkonností celého mužstva i výsledky jsme spokojeni. Řekl bych to spíše tak, že kádr trenéra Kalvody budeme spíše doplňovat. Cítíme, že už nyní je kvalitní.

Nechcete prozradit konkrétní změny?
Na to je opravdu příliš brzy. Sezona teprve končí, vedeme jednání s několika kluby o jejich hráčích, především s Baníkem Ostrava. Během zimy jsme se snažili dojednat naše přestupy či hostování do takového stavu, aby nově přišedší hráči byli našimi kmenovými a pokud má někdo z nich smlouvu s opcí, budeme se snažit ji naplnit. Máme zájem na tom, aby u nás zůstali.

Počítáte s fotbalem jako s dominantním sportem ve městě?
Já myslím, že Karviná je dostatečně velké město na to, aby se zde uživily i další sporty. Když vezmu třeba házenou, produkuje prakticky neustále kvalitní hráče a má patřičné výsledky. Nerad bych se zde pouštěl do nějakého srovnávání, protože to dost dobře ani nejde. Fotbal jako nejmasovější sport stojí poněkud na jiné úrovni. Do klubu se nám už teď hlásí spousta dětí, z čehož máme obrovskou radost. Na naše zápasy chodí pravidelně přes tři tisíce lidí. Na základě těchto skutečností bychom fotbal rádi dělali dál tak, jak bude pro něj a pro všechny, kteří jej sledují, nejlepší. A omezovat další sporty rozhodně nechceme. Svůj prostor by měli dostat všichni. Hokej, basket i menší sporty.

Na co se mohou fanoušci v příští sezoně těšit?
Já doufám, že minimálně na stejně kvalitní výkony, jaké předváděl náš tým v jarní části ročníku 2008/09. Jak jsem řekl, kádr chceme doplnit, stabilizovat, dát šanci odchovancům, zlepšit zázemí klubu.

Právě zázemí vašeho klubu patří mezi nejlepší v soutěži. Jak je to se sponzory? Město Karviná za vámi stojí, to je jistě příznivá zpráva.
Pochopitelně bez sponzorů by se to na takové úrovni dělat nedalo. Máme v tuto chvíli za sebou dva silné generální sponzory, jedním z nich je právě město Karviná, tím druhým je OKD. Silného partnera máme v Dalkii, vedle toho však máme ještě řadu dalších obchodních partnerů, přičemž neustále hledáme další. Je to jako s tou tvorbou kádru. Je to neustále se vyvíjející záležitost.

Takže strašák v podobě finanční krize se vás nedotkne?
Neříkám, že nedotkne, ale doufáme, že nás nepostihne v takové míře, aby to narušilo chod klubu. Ty smlouvy, které uzavíráme nebo momentálně běží, jsou dlouhodobé. Samozřejmě nebudu lhát, o některé partnery jsme přišli, ekonomická situace není dobrá. Jiné jsme ale získali a věříme, že vzájemnou spoluprací celé to náročné období přežijeme. Snad jména našich partnerů, kteří jsou s námi spojeni, prezentujeme na takové úrovni, aby s námi byli spokojeni.

Cílem letošní sezony byla záchrana. Jaký cíl si stanovíte pro sezonu následující?
Nerad bych zveřejňoval konkrétní umístění, jako že chceme skončit do šestého nebo sedmého místa. Naše umístění, a tedy i cíl, vyplyne z toho, jakou hru budeme předvádět. Pokud bude hra dobrá, na slušné úrovni, dostaví se i výsledky a ty se následně projeví do našeho postavení v tabulce. Stejné to bylo teď na jaře. Kvalitní výsledky měly za následek slušné umístění. S něčím podobným počítáme tedy i na podzim.

Počítáte také výhledově s postupem do první ligy?
Asi vím, na co narážíte. Po městě se povídají různé řeči. Každý fanda se cítí být fotbalovým odborníkem, ale mohu s klidným svědomím říci, že to jsou vše jen spekulace. Ne, momentálně nad něčím podobným vůbec neuvažujeme. Ono je dost složité vůbec udržet se ve druhé lize. Naším jednoznačným cílem je proto zabydlet se v soutěži, hrát ji dlouhodobě a jestli se nám postup podaří za pět, deset let nebo nikdy, to je otázka. S první ligou je totiž spojena řada věcí. Od samotného kádru přes kompletní a kvalitně fungující mládežnickou základnu, vybavení pro hráče, stadion, servis pro diváky a tak dále.

Dá se v tomto ohledu najít paralela s fotbalovým klubem z Čáslavi, který, ačkoliv okupuje postupovou pozici v tabulce, již dopředu avizoval, že na postup do nejvyšší soutěže nebude reflektovat?
Ano, je to podobné. Na první ligu musíte být dopředu nachystaní. Nikam cpát se rozhodně nebudeme. Ono to souvisí také s tou finanční stránkou a jak jsem již upozornil, ekonomická situace v globálu není vůbec růžová. Tudíž ani u nás v Česku.

Neustále se snažíte o modernizaci sportovního areálu Městského stadionu. V jaké fázi je projekt nyní?
Víte, ona je rozpracována studie celého objektu s tím, že firma, která celý projekt zpracovává, konzultuje veškeré kroky s vedením města a naším klubem. Ovšem jak a co hodlá rozfázovat, záleží vyloženě na ní. My jsme dokončili první krok, jenž byl potřebný pro naši účast ve druhé lize a další etapy budou následovat později. Je to však běh na dlouhou trať, během tohoto roku se stadion výraznějších změn nedočká. Postupně budou samozřejmě přibývat další nezbytnosti, jako umělé osvětlení a podobně. Mě osobně mrzí hlavně to, když vidím, že naši věrní fanoušci si během zápasu nemají kde sednout a když prší, tak navíc moknou. Také vnější atletická dráha kolem hřiště působí dost nevábně. Má vize je proto jasná – vytvořit z Městského stadionu ryze fotbalový, moderní, zastřešený a útulný stánek v anglickém střihu.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem