Generální partner
Světlý režim
4. únor 2009

Starší A dorost čeká boj o záchranu

Záchranářské práce čekají v jarní sezóně naši U19. Nepovedená úvodní polovina soutěže měla za následek odvolání trenéra Milana Duhana a na jeho místo byl angažován karvinský srdcař Čestmír Kročil, kterého jsme vyzpovídali.

V zimní přestávce jste převzal mužstvo U19. Jaké cíle si kladete před jarní částí soutěže?
Jednoznačným cílem je záchrana.

Mužstvo jakoby se bálo vyhrávat, o čemž svědčí pouze dvě výhry na kontě. Jaké spatřujete příčiny našich neúspěchů?
Hlavní příčinou byly laciné góly a neproměňování šancí. V týmu nebyla dobrá pohoda, což se odrazilo ve špatných výsledcích.

Jsme nejhorším týmem v soutěži, co se týká přivezených bodů ze soupeřových hřišť. Pouze první tři družstva v tabulce nás dokázali jasně přehrát, s ostatními jsme dokázali hrát vyrovnaná utkání. Co je zapotřebí změnit, abychom vozili důležité body i z venku?
Musíme zapracovat na zvýšení disciplíny celého družstva. To znamená, že je potřeba být celý zápas trpělivý, vyvarovat se zbytečných chyb, být důrazní v koncovce, mít větší nasazenost a bojovnost. A kluci si musí sami věřit. Pokud si nebudou věřit, nic nedokáží.

Z dorostu se v A mužstvu mužů objevují tři jména (Kubiena, Škuta, Michálík). To je určitě velká motivace i pro ostatní kluky.
Souhlasím. I proto jsme přeřadili naše hráče do áčka mužů, abychom motivovali i ostatní. Každý má tak možnost, pokud bude splňovat výkonnostní kritéria, dostat se do prvního mužstva.

Hlavním cílem je tedy záchrana v soutěži. Přesto je třeba myslet i na budoucnost.
Když se nám podaří záchrana, bude prvořadým cílem do budoucích sezón stabilizace kádru. Do budoucna se musíme vyvarovat letošním problémům, kdy se budeme zachraňovat do posledních kol. Postupem času bychom chtěli hrát i dorosteneckou ligu a "B" týmy by měli postoupit do třetí ligy. Uvidíme, jestli se nám to podaří.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii