Mlade talenty

Starší A dorost čeká boj o záchranu

04.02.2009 | Redakce
 

Záchranářské práce čekají v jarní sezóně naši U19. Nepovedená úvodní polovina soutěže měla za následek odvolání trenéra Milana Duhana a na jeho místo byl angažován karvinský srdcař Čestmír Kročil, kterého jsme vyzpovídali.

 

V zimní přestávce jste převzal mužstvo U19. Jaké cíle si kladete před jarní částí soutěže?
Jednoznačným cílem je záchrana.

Mužstvo jakoby se bálo vyhrávat, o čemž svědčí pouze dvě výhry na kontě. Jaké spatřujete příčiny našich neúspěchů?
Hlavní příčinou byly laciné góly a neproměňování šancí. V týmu nebyla dobrá pohoda, což se odrazilo ve špatných výsledcích.

Jsme nejhorším týmem v soutěži, co se týká přivezených bodů ze soupeřových hřišť. Pouze první tři družstva v tabulce nás dokázali jasně přehrát, s ostatními jsme dokázali hrát vyrovnaná utkání. Co je zapotřebí změnit, abychom vozili důležité body i z venku?
Musíme zapracovat na zvýšení disciplíny celého družstva. To znamená, že je potřeba být celý zápas trpělivý, vyvarovat se zbytečných chyb, být důrazní v koncovce, mít větší nasazenost a bojovnost. A kluci si musí sami věřit. Pokud si nebudou věřit, nic nedokáží.

Z dorostu se v A mužstvu mužů objevují tři jména (Kubiena, Škuta, Michálík). To je určitě velká motivace i pro ostatní kluky.
Souhlasím. I proto jsme přeřadili naše hráče do áčka mužů, abychom motivovali i ostatní. Každý má tak možnost, pokud bude splňovat výkonnostní kritéria, dostat se do prvního mužstva.

Hlavním cílem je tedy záchrana v soutěži. Přesto je třeba myslet i na budoucnost.
Když se nám podaří záchrana, bude prvořadým cílem do budoucích sezón stabilizace kádru. Do budoucna se musíme vyvarovat letošním problémům, kdy se budeme zachraňovat do posledních kol. Postupem času bychom chtěli hrát i dorosteneckou ligu a "B" týmy by měli postoupit do třetí ligy. Uvidíme, jestli se nám to podaří.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
včera - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 2 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
před 3 dny - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
15.7. - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
15.7. - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
FC Baník Ostrava
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem