Mlade talenty

Ondřej Ficek: V Karviné klidně můžu hrát

08.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Dvacetiletý záložník Ondřej Ficek odehrál v sobotu v zápase proti Hradci Králové (2:1) možná svůj poslední zápas za Karvinou. Anebo také ne. „V letošním ročníku to byl určitě poslední,“ vtipkoval maličký štírek, kterého si pro svou kreativitu, bojovnost i technický um karvinští fandové oblíbili.

 

Ačkoliv v těch dvou posledních domácích zápasech s Duklou a Hradcem už zase o tolik nešlo, určitě jste chtěli oba vyhrát a rozloučit se s vlastními fanoušky vítězně, že?
Nám šlo o to, abychom se udrželi v první polovině tabulky. Před jarem jsme si řekli, že do osmého místa bychom se rádi vešli a to se nám podařilo.

Jaro jste měli mimořádně úspěšné. Čím to?
Týmu prospěl příchod nových zkušených hráčů. Takoví borci jako Slončík, Pavlík, Staš, ti už mají něco odkopáno. Jejich příchodem se zlepšil herní projev a taky se pročistila atmosféra v kabině. Bylo vidět, že do týmu přišla kvalita a všichni hráči tyhle osobnosti berou a uznávají.

Z toho vyplynula i herní pohoda. Doma jste poráželi jednoho soupeře za druhým, vlastně nikdo vás herně nepřehrál, je to tak?
Nepřehrál, kromě Hradce. Dneska si musíme přiznat, že hrál lépe než my a prohrát si nezasloužil.

Byl jste u prvního gólu utkání, který dal Hradec?
Viděl jsem to (souhlasně kývá hlavou - pozn. aut.), byl to gól. Balon se odrazil od břevna za čáru. Soupeř vedl zaslouženě.

Jak jste dokázali výsledek otočit?
O přestávce bylo v kabině trošku rušno. Vlastně víc než to. Pak jsme do toho vletěli a brzy srovnali. To bylo důležité. Hradec pak dal ještě další gól, nevím, jestli to byl ofsajd. Že jsme vyhráli, bylo i štěstí. Marcel Pavlík vymyslel perfektní akci pro Opiho (Martina Opice – pozn. aut.) a ten rozhodl. Vyhráli jsme, i když jsme nebyli lepší. I to je fotbal.

Těch 43 nastřádaných bodů je na nováčka druhé ligy slušný výsledek. Co bude potřeba udělat pro to, aby i příští sezona pokračovala tak úspěšně?
Bude záležet hlavně na tom, jestli se podaří udržet stávající kádr. Já věřím, že vedení klubu udělá vše pro to, aby se mu to povedlo a že ten špatný podzim se už nebude opakovat.

S tím souvisí i vaše další působení v Karviné. Dnes se na vás byli podívat zástupci Baníku Ostrava. Vracíte se do Ostravy?
Je trochu zvláštní, že má Baník o mě zájem, jelikož se mnou během sezony, kdy jsem na hostování v Karviné, nikdo z klubu vůbec nemluvil. Nadále tak vlastně vůbec nevím, co se mnou bude dál.

Ale existuje možnost, že se z téměř nejlepšího týmu druholigového jara přesunete do nejhoršího týmu prvoligového jara?
Ta možnost je víc než reálná. Na letní přípravu bych se měl normálně vrátit do Baníku a uvidím, co mi řekne nový trenér Koubek, poněvadž ho vůbec neznám. Pokud o mě bude Karviná usilovat i nadále a Baník ne, nevidím důvod, proč bych neměl v Karviné pokračovat.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem