Generální partner
Světlý režim
13. duben 2012

Zůstáváme nohama na zemi: FK Varnsdorf - MFK OKD Karviná

Hlavní trenér MFK OKD Karviná Marek Kalivoda krotí před utkáním proti domácímu Varnsdorfu euforii.

Karvinští fotbalisté vyhráli tři mistrovské zápasy v řadě a upevnili si čtvrté místo v tabulce druhé nejvyšší soutěže. "Ale zůstáváme nohama na zemi, před námi je ještě hodně zápasů. Chtěli bychom na předešlé zápasy úspěšně navázat, ale musíme nadále tvrdě pracovat," řekl hlavní trenér MFK OKD Karviná Marek Kalivoda.

Pod trenérem Kalivodou se zlepšila především souhra defenzívy. Proti Zlínu i Opavě naše mužstvo neinkasovalo ani jednu branku. "Jsem za to velmi rád, protože se nám to na jaře podařilo až v těchto dvou zápasech proti silnému Zlínu i Opavě. Týmu to přidá na sebevědomí," míní Marek Kalivoda.

"Kluci k zápasům přistupují hodně poctivě, snaží se odvést maximum. Jdou do soubojů tvrdě a pracují zodpovědně, to mě také těší. Stále pracujeme na zlepšení herního obrazu. Věřím, že postupem času budeme fotbalovější," dodal 37 letý kormidelník Kalivoda.

FK Varnsdorf má v jarní části druhé ligy velmi dobrou formu. Z 5 druholigových utkání uhrál skvělých 13 bodů a vyhoupl se na sedmé místo v tabulce. "Varnsdorf je důrazné mužstvo, které má ve svém středu šikovné hráče. Na podzim jsme mu podlehli 0:1 gólem ze standardní situace, na standardky soupeře si budeme muset dát pozor," upozorňuje Kalivoda. "Čeká nás kvalitní soupeř, který na jaře prohrál jen jednou. Má velice dobré výsledky. Zvítězil například na hřišti Jihlavy nebo remizoval v Sokolově," uzavřel hlavní trenér fotbalistů MFK OKD Karviná Marek Kalivoda.

Utkání FK Varnsdorf - MFK OKD Karviná začíná v neděli 15. dubna od 16:30. Utkání bude řídit hlavní sudí Zbyněk Prosek.

Podzimní vzájemné měření sil:

9. kolo: MFK OKD Karviná - SK Slovan Varnsdorf 0:1 (0:1)

Branky: 24. Stehlík. Žluté karty: 62. Ficek, 90. Gonda - 83. Jakobovský. Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Blažej. Diváci: 1861.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii