Generální partner
Světlý režim
23. květen 2012

Česká reprezentace s Kuruštou uspěla proti Itálii

Útočník MFK OKD Karviná Lukáš Kurušta nechyběl v sestavě české reprezentace do 17 lel v přípravném dvojutkání proti Itálii. Čeští mladíci v prvním utkání vyhráli 2:0, v odvetě remizovali 1:1. Asistentem hlavního trenéra Csaplára byl šéftrenér mládeže MFK OKD Karviná Petr Gibala.

V nádherném alpském prostředí v Itálii nastoupili svěřenci trenéra Josefa Csaplára proti domácímu celku. Díky brankám Ševčíka a Hrdličky si připsal tým U17 cenné vítězství 2:0. Ani v odvetě čeští reprezentanti Itálii nepodlehli, remizovali 1:1. Lukáš Kurušta byl u výhry nad Itálii od 51. minuty. Ve odvetě nastoupil v základní sestavě. Střelecky se však neprosadil. "Oba zápasy měly velmi dobrou úroveň. První zápas se hrál na malém hřišti, takže hra byla rychlá a hráči byli pořád pod tlakem," prozradil Kurušta.

Dvojutkání proti Itálii bylo poslední akcí tohoto ročníku v kategorii do 17 let. Nyní se Lukáš Kurušta může soustředit na postupové boje staršího dorostu MFK OKD Karviná do nejvyšší soutěže. "Postup je naši přioritou, všichni do jednoho to chceme dokázat. Máme vše ve svých rukou, teď v sobotu hostíme v důležitém zápase Frýdek - Místek, který chce rovněž do nejvyšší dorostenecké ligy," uzavřel mladík Kurušta.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii