Generální partner
Světlý režim
12. červen 2009

Trávník prochází regenerací

Těžké druholigové boje zanechaly na trávníku Městského stadionu těžké stopy. Po posledním odehraném zápase s Hradcem Králové nastoupila na hřiště technika, která má za úkol připravit kvalitní pažit na novou sezónu.

S úpravami hrací plochy se začalo toto pondělí. Jako první přišlo na řadu pročesávání trávníku. Speciální stroj prořezal a odstranil starou trávu, prokypřil půdu a následně se celé hřiště zapískovalo.

Písek provzdušní půdu a poté se strojem začne provzdušňovat do větší hloubky – 5ti centimetrů. Po provzdušnění půdy se zaseje semeno, které se nechá 3 až 6 týdnů klíčit.

Poslední fází regenerace trávníku bude úprava malého pokutového území, které je nejvíce poškozené. Na oblíbené místo gólmanů se navezou speciální rostliny, které jsou už předpěstované. Jejich skladba je provedena tak, aby snesla extrémní zatížení trávníku.

Výsledkem celkové úpravy hrací plochy by měl být kvalitnější a hustší povrch.

Přinášíme Vám pár fotografií z úpravy hrací plochy.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.