Generální partner
Světlý režim
30. květen 2012

Nejlepšími střelci Jursa a Mišinský

Soutěžní ročník 2011/2012 druhé nejvyšší soutěže máme zdárně za sebou. Jaký byl pro naše mužstvo z pohledu statistik?

A mužstvo MFK OKD Karviná se umístilo na šestém místě s 43 uhranými body. To je o 3 body méně než v loňské sezóně, kdy vybojovalo čtvrtou pozici.

Výkonnostní propad oproti loňsku byl zaznamenán i co se týče střelecké potence mužstva. Zatímco po podzimu byli fotbalisté MFK OKD Karviná druhým nejlépe střílejícím mužstvem ve druhé lize, jarní část byla na góly podstatně chudší. Celkově naši hráči zatížili konta soupeřů 36 brankami. Loni jich do soupeřových sítí nastříleli celkem 42.

Mírné zlepšení je naopak vidět v defenzívě. Letos obrana inkasovala 35 branek. O 1 branku oproti loňsku si tak polepšila.

Celkem přišlo na domácí zápasy MFK OKD Karviná 22 225 diváků, což činí průměrnou návštěvnost 1481 diváků na zápas.

Nejlepšími střelci MFK OKD Karviná v letošním druholigovém ročníku se stali s 8 brankami stali Vladimír Mišinský a Tomáš Jursa.

Největší počet zápasů 29 odehrál Elvist Ciku. Nejvytíženějším hráčem byl s 2508 minutami Tomáš Jursa.

Karetním hříšníkům vládli Tomáš Hrtánek a Tomáš Motyčka s 8 žlutými kartami. 2 červené karty uviděl Peter Mráz.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.