Mlade talenty

Rekonstrukce hrací plochy

14.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Těžké druholigové boje ve fotbale zanechaly na trávníku Městského stadionu v Karviné–Ráji znatelné stopy. Po posledním odehraném mistrovském utkání proto nastoupila na hřiště technika, která má za úkol připravit kvalitní pažit na novou sezonu.

 

Z toho důvodu odehrají fotbalisté MFK OKD Karviná své domácí přípravné zápasy na hřišti MFK (bývalá Kovona) v Karviné-Novém Městě a na svůj domovský stánek Městského stadionu se vrátí až na poslední přípravu s polskými Gliwicemi.

S úpravami hrací plochy začali Karvinští již minulý týden. „Jako první přišlo na řadu pročesávání trávníku. Speciální stroj prořezal a odstranil starou trávu, prokypřil půdu a následně se celé hřiště zapískovalo. Písek provzdušní půdu a poté se strojem začne provzdušňovat do větší hloubky, přesně do pěti centimetrů. Po provzdušnění půdy se zaseje nové semeno trávy, které se nechá tři až šest týdnů klíčit,“ vysvětlil proces renovace trávníku tiskový mluvčí MFK OKD Dalibor Knapik.

Poslední fází regenerace hlavní hrací plochy karvinských fotbalistů bude úprava malého pokutového území, které je pokaždé nejvíce poškozené. Na oblíbené místo gólmanů se navezou speciální rostliny, které jsou už předpěstované. „Jejich skladba je provedena tak, aby snesla extrémní zatížení trávníku. Výsledkem celkové úpravy hrací plochy by měl být kvalitnější a hustší povrch,“ dodal Knapik.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem