Mlade talenty

Rekonstrukce hrací plochy

14.06.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Těžké druholigové boje ve fotbale zanechaly na trávníku Městského stadionu v Karviné–Ráji znatelné stopy. Po posledním odehraném mistrovském utkání proto nastoupila na hřiště technika, která má za úkol připravit kvalitní pažit na novou sezonu.

 

Z toho důvodu odehrají fotbalisté MFK OKD Karviná své domácí přípravné zápasy na hřišti MFK (bývalá Kovona) v Karviné-Novém Městě a na svůj domovský stánek Městského stadionu se vrátí až na poslední přípravu s polskými Gliwicemi.

S úpravami hrací plochy začali Karvinští již minulý týden. „Jako první přišlo na řadu pročesávání trávníku. Speciální stroj prořezal a odstranil starou trávu, prokypřil půdu a následně se celé hřiště zapískovalo. Písek provzdušní půdu a poté se strojem začne provzdušňovat do větší hloubky, přesně do pěti centimetrů. Po provzdušnění půdy se zaseje nové semeno trávy, které se nechá tři až šest týdnů klíčit,“ vysvětlil proces renovace trávníku tiskový mluvčí MFK OKD Dalibor Knapik.

Poslední fází regenerace hlavní hrací plochy karvinských fotbalistů bude úprava malého pokutového území, které je pokaždé nejvíce poškozené. Na oblíbené místo gólmanů se navezou speciální rostliny, které jsou už předpěstované. „Jejich skladba je provedena tak, aby snesla extrémní zatížení trávníku. Výsledkem celkové úpravy hrací plochy by měl být kvalitnější a hustší povrch,“ dodal Knapik.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem