Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2012

Dorost U19 chce hrát na špici

V neděli dopoledne startuje sezóna karvinskému dorostu U19. Svěřenci Jana Pánika začnou svou pouť na půdě B týmu olomoucké Sigmy.

Bezproblémovou přípravu, během které sehráli pět přípravných duelů, absolvovali dorostenci U19 pod vedením trenéra Jana Pánika. „Škoda zrušeného zápasu v Púchově, kde jsme si ještě chtěli vyzkoušet pár hráčů a různé herní varianty. Jinak všechno ostatní proběhlo bez nejmenších problémů," pochvaloval si kouč, který do Karviné přišel z Baníku Ostrava.

Kostru týmu kouč Pánik má. „Velmi nás prověří první čtyři utkání, kde máme opravdu těžké soupeře. Je tedy možné, že se něco může změnit. Ale o klíčových hráčích na jednotlivých postech mám jasno," řekl. Za největší soupeře karvinských dorostenců považuje Jan Pánik Frýdek-Místek a obě dorostenecké ligové rezervy Hlučína a právě Sigmy Olomouc, se kterou hrají jeho svěřenci v neděli dopoledne úvodní zápas nové sezóny.

Hrát na špici a mít šanci na případný postup do celostátní dorostenecké soutěže, to je ambice týmu U19. „V příští sezóně nejspíš dojde k tomu, že se nejvyšší dorostenecká soutěž rozšíří o čtyři týmy. Šance ji hrát, je veliká. Proto se o to pokusíme, i když si uvědomujeme, že nás nečeká nic lehkého. Záležet bude samozřejmě na umístění po podzimní části,“ zakončil Jan Pánik.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii