Generální partner
Světlý režim
16. srpen 2012

Mladší dorosty zahájily sezónu se Sigmou

Velmi solidně se vydařil vstup do nové sezóny mladším dorostencům Karviné. Dorost U17 zvítězil 3:1 a U16 remizoval 2:2. V článku najdete rovněž fotografie ze zápasu hráčů U17.

MFK OKD Karviná U17 – SK Sigma Olomouc 3:1 (3:1)

Branky MFK OKD Karviná U17:

Sestava MFK OKD Karviná U17: Pastornický (80. Novák) - Jadamík, Leibl, Malík, Kurz - Molnári (60. Tomeček), Duda, Koziol, Puchel (75. Szkuta) - Puškáč (60. Reis) - Moskál

Trenér Miroslav Štěpánek: „Myslím, že na úvod sezóny jsme odehrali kvalitní utkaní, ve kterém nás prověřil silný soupeř. Musím vyzdvihnout především bojovný a kolektivní týmový výkon. Zejména v prvním poločase, jsme soupeře přehrávávali ve středu hřiště a měli více ze hry. Naši převahu jsme do poločasu zúročili dvougolovým vedením. Po změně stran nás soupeř ve snaze vyrovnat dostal pod tlak, ale naše defenzíva v čele s brankářem Pastornickým pracovala spolehlivě. Chtěl bych vyzdvihnout zejména individuální herní výkony hráčů Pastornického, Dudy a Moskála."

MFK OKD Karviná U16 – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná U16: 7. Blanik, 63. Kubiena

Sestava MFK OKD Karviná U16: Chmiel - Žiga, Ženíšek, Pavlík, Budina - Mareček (45. Kolek), Blanik, Seidler (60. Hilbert), Putyera (60. Lichtblau) - Řapek - Kubiena.

Trenér Roman West: „První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Presinkovou obranou jsme Olomouc téměř do ničeho nepustili. V podstatě se hrálo jen na půli Sigmy. Vytvořili jsme si pět brankových šancí - dvě měl Putyera, další dvě Budina a jednu Mareček. Bohužel jsme opět z ničeho dostali hloupý gól. Místo poločasového stavu 1:1 jsme měli jít do vedení dva-tři nula a zápas tak rozhodnout v náš prospěch. Ve druhé půli nám scházela lepší kondice (zanedbaná letní příprava - tábory, dovolené!). Byli jsme všude pozdě a Sigma byla lepším týmem. Dvakrát jsme v utkání prohrávali, dvakrát jsme dokázali vyrovnat. Remíza je z našeho pohledu zasloužená a proti tak silnému soupeři taky cenná."

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.