Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2012

Žákům startují soutěže

O tomto víkendu se rozbíhají žákovským celkům MFK OKD Karviná soutěže. Před jejich zahájením jsme hovořili s šéftrenérem žákovské kopané Janem Laslopem.

Všechny žákovské celky začaly s tréninkem v půlce července v domácích podmínkách, které jsou podle Jana Laslopa ideální a vyhovující. „Co se týče soupeřů, tak jsme se snažili hrát se silnějšími, kde řadíme Baník Ostrava, Hlučín a Opavu, ale i slabšími. Vesměs to byly týmy, se kterými hrajeme v soutěži,“ uvedl Jan Laslop.

V žákovských kategoriích nejsou prvořadé výsledky, ale příprava hráčů na starší kategorie. „Proto jsme se u všech kategorií zaměřili na rozvoj technických dovedností. Jde o to, aby kluci hráli fotbal a ne kopanou. V tomto smyslu to měla nejsložitější kategorie U14, která přešla z šířky na celé hřiště. Trenéři se tedy museli vypořádat i s tímto. Přeci jen je to pro kluky něco jiného i z taktického hlediska. Ještě v červnu hráli 7+1 a teď se museli přeorientovat na 10+1,“ objasnil zásadní změnu týkající se hráčů do 14 let šéftrenér karvinských žákovských týmů.

Konkrétní sezónní cíle Jan Laslop žákovským týmům nedává. „Ze soutěží se nepostupuje ani nepadá. Chceme se prezentovat pěkným koukatelným fotbalem. Kluci se stále fotbal ještě učí, takže klást nějaké cíle je zbytečné,“ doplnil.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii