Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2012

V neděli hostíme zlínské „Ševce“

Druhý domácí zápas sezóny čeká v neděli na karvinské fotbalisty. Soupeřem týmu Pavla Malury budou Valaši ze Zlína. Utkání začíná na Městském fotbalovém stadiónu v Karviné – Ráji v 17 hodin.

„Zlín má velmi zkušené mužstvo s hráči prvoligových kvalit a zkušeností. Tým je to velmi zdatný a opravdu nepříjemný pro jakéhokoliv soupeře,“ charakterizoval nedělního soupeře karvinský kouč Pavel Malura. V minulém kole Zlín výsledkově vyhořel na půdě HFK Olomouc, kde prohrál vysoko 0:4. „Výsledek je pro ně příliš krutý, protože do 30. minuty měli více šancí, které však neproměnili. Pro nás to považuji za nepříjemné z toho pohledu, že budou chtít tento výsledek odčinit. Určitě budou mnohem koncentrovanější a nečeká nás vůbec snadná práce,“ je si vědom síly soupěře Malura.

Sezónu začali Ševci netradičně, hrou na tři obránce. Je otázkou, zda v tom budou pokračovat i na karvinské půdě. Ve svém středu má Zlín velmi dobré fotbalisty. Za zmínku stojí Zdeněk Kroča, který se vrátil po dvou letech z Britských ostrovů. Hrál pátou anglickou soutěž za Luton Town a také nastupoval za skotský Kilmarnock. Z ázerbájdžánského Interu Baku zamířil k „ševcům“ také Bronislav Červenka, pro kterého byl návrat do tohoto týmu prioritou. Spolu s ním tvoří hru kapitán týmu Tomáš Polách a v útoku operuje nebezpečný Tomáš Poznar. „Na druhou ligu je to velmi zkušený fotbalista,“ řekl Pavel Malura.

Svěřenci Aleše Křečka už ve zmiňovaném zápase v Holici s místním HFK Olomouc vybouchli. „Podali jsme špatný výkon a hráči by si měli sáhnout do svědomí. V obraně jsme udělali takové chyby, které s nevidí ani v žácích,“ uvedl pro klubový web Aleš Křeček.

Utkání 3. kola začne již ve zmiňovaných 17 hodin. Mezi prvním a druhým poločasem se fanoušci mohou těšit na poločasovou soutěž. Tentokrát v kopu na bránu. Ve hře budou ceny od společnosti CANIS.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.