Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2012

Starší žáci jasně vyhráli, mladším se nevedlo

Také žákovským celkům MFK OKD Karviná začala podzimní část sezóny. Ti starší zdolali přesvědčivě Přerov. Mladší výsledkově neuspěli ve Vítkovicích.

MFK OKD Karviná U15 – 1.FC Viktorie Přerov 7:0 (0:0)

Branky: 40., 62. a 65. Egri, 36. a 54. Štěrba, 38. Berešík, 53. Lingr

Sestava MFK OKD Kaviná U15: Ciupa - Kondziolka (35. Všetička), Michalidis, Dostál, Hujo - Chloň (35. Ligocký), Lingr, Štěrba, A. Jaworski (52. Bolec) - Berešík, Egri.

Trenér Jan Laslop: „V prvním mistrovském utkání jsme vysoko zvítězili, ale až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. První poločas jsme sice měli více ze hry a soupeře jsme nepouštěli k brance, ale nepřesnosti a nevyužití gólových situací vedlo k bezbrankové poločasové remíze. Druhou půli jsme začali výborně a už po pěti minutách byl stav 3:0. I nadále jsme hráli aktivně a přidali další branky na konečných 7:0. Kluci zaslouží pochvalu, ale pouze za druhý poločas, protože v prvním byla naše hra špatná. Vyzdvihl bych výkon Egriho, který tři góly dal a na další tři přihrál."

MFK OKD Karviná U14 – 1.FC Viktorie Přerov 10:0 (7:0)

Branky: 9., 37. a 57. Kostorz, 12., 21. a 50. Kvapil, 1. Chmiel, 17. Motyčka, 18. Piecha, 26. Hejda

Sestava MFK OKD Karviná U14: Lipták - Motyčka (36. Szotkowski), Cieslawski, Király (36. Kožusznik), Sembol (36. Swaczyna) - Hejda (30. Pawlowicz), Chmiel, Feik (55. Mrozek), Kvapil (55. Szafarczyk), Kostorz - Piecha (50. Vrba).

Trenér Martin Špička: „Utkání hrané přes poledne za velkého horka jsme v prvním poločase zvládli. Hned od úvodních minut jsme soupeře dostali pod tlak a výsledkem bylo poločasové vedení 7:0. Do druhé půle jsme nastoupili vlažně, když zřejmě zavládlo uspokojení z dostačujícího náskoku. Chyběl nám pohyb, jednoduchost na míči a neplnili jsme pokyny, které jsme si řekli před zápasem."

FC Vítkovice 1919 – MFK OKD Karviná U13 8:4 (6:1)

Branky MFK OKD Karviná U13: 3. a 35. Ostáš, 42. Madej, 45. Bystroň

Sestava MFK OKD Karviná U13: I.sestava: Kux - Zorychta, Motloch, Kisza (30. Bystroň) - Mrózek, Seriš, Kaczmarczyk - Ponča. II.sestava: Noworyta - Vlachovský, Bielan, Saňka (20. Dobeš) - Soušek, Bijok, Madej - Ostáš.

Trenér Zbyšek Gazda: „Na toto utkání jsme se připravovali a šli s odhodláním prolomít soupeřovou neporazitelnost z minulé sezóny. Z průběhu zápasu jsem zklamaný, jelikož kluci nehráli co jsme chtěli. V určitých momentech jsem je nepoznával a doufam, že to byl jen momentální výpadek. V defenzivě jsme vůbec neplnili základní povinnosti a soupeři napomáhali ke vstřelení gólů. Směrem dopředu to bylo velmi slabé a proto soupeř zaslouženě zvítězil. Nemrzí mě celkový výsledek, ale předvedená hra. Určitě máme na víc."

FC Vítkovice 1919 – MFK OKD Karviná U12 12:9 (7:5)

Branky MFK OKD Karviná U12: 10., 45. a 52. Kobza, 48. a 54. Jurčák, 14. Holzer, 18. Kubiena, 35. Brabec, 42. Coufal.

Sestava MFK OKD Karviná U12: I.sestava: Novák – Klepek, Toroň, Zielina (30. Kývala) – Coufal, Holzer, Jurčák – Brabec (30. Šťastný). II.sestava: Kunz – Doskoč (30. Gráca), Věčorek, Mendlík – Šenkýř, Streit, Kobza – Kubiena.

Trenér Lumír David: „Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon. Bylo to jejich první mistrovské utkání na větším hřišti a můžu být jen spokojen, protože vnesli do utkání to co, jsme za čtyři týdny natrénovali. Po celé utkání rozehrávali postupným utokem po zemi, narozdíl od soupeře, který na pokyn svých trenérů jen míče nakopával a za každou cenu hrál na vítězství, což není dobrá cesta v učení mládeže. Troufám si říct,že až kluci více dospějí po taktické stránce, tak tohoto soupeře budou porážet. Klukům patří velký dík."

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii