26. leden 2009

Výhra nad Bielsko - Biała

V dalším přípravném zápase porazili fotbalisté MFK OKD Karviná ambiciózní druholigový polský celek TS Podbeskidzie Bielsko - Biała 3 - 0.

Po rohovém kopu se dostal k míči nekrytý Novák a placírkou otevřel skóre utkání - 1:0. Po té se hra vyrovnala a byl to spíše boj o každý metr hřiště. Těsně před poločasovou přestávkou využil zaváhání hostů Juska a střelou do prázdné branky zvýšil na 2:0. V 63. minutě se Juroszek prokličkoval mezi polskými zadáky a předložil přesnou přihrávku Mišínskému, který nikým neatakován rozvlnil síť - 3:0.

Ohlas trenéra Leoše Kalvody po utkání:
S výkonem jsem spokojen. Navázali jsme na naše podařené vystoupení proti Sigmě Olomouc (3:3) a dnes soupeře prakticky nepustili do šance. Čisté konto mě potěšilo, stejně jako zlepšená produktivita. Můžeme si jen přát, aby nám to vydrželo i do mistrovských zápasů. Líbí se mi, že je v kádru konkurence. Každý se pere o místo v sestavě. Dneska jsme to opět prostřídali a i když do druhé půle naskočilo šest nových hráčů, nebylo to na našem výkonu poznat. Hráli jsme dobře. Na můj vkus možná až moc."

Další přípravné utkání se odehraje tuto středu od 28. ledna, kdy od 15 hodin hostíme na umělé trávě divizní tým Havířova.

MFK OKD Karviná - TS Bielsko – Biała 3 – 0 ( 2 - 0 )

Branky MFK OKD Karviná:
5. Novák, 43. Juska, 63. Mišinský

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.