Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2012

Žákovské týmy zajížděly do Valmezu a hostily Přerov

Po víkendových zápasech žáků čeká stále na první výhru v nové sezoně tým U12. Ten podlehl Přerovu na domácím hřišti 10:11. Ostatní celky vyhrály.

Valašské Meziříčí – MFK OKD Karviná U15 2:4 (1:2)

Branky MFK OKD Karviná U15: 6., 47. a 62. Lingr, 25. Jaworski

Sestava MFK OKD Karviná U15: Jóba - Kondziolka (35. Všetička), Michalidis, Dostál (51. Ligocký), Hujo - Bolec (35. Chloň), Lingr, Štěrba, Jaworski (65. Zeisberger) - Berešík, Egri.

Trenér Jan Laslop: „Utkání jsme začali dobře a už v šesté minutě se trefil Lingr po přihrávce Egriho. Poté naše hra upadla do podprůměru a spousta nepřesností a lehkovážnosti vedly k tomu, že domácí se vzchopili a začali ohrožovat naší branku. Sice jsme dali ve 25. minutě gól na 2:0, když se Jaworski dostal k odraženému míči a skóroval, ale za čtyři minuty vyrobil obrovskou chybu Berešík a domácí nás potrestali. Druhý poločas byl obdobou prvního, hráči si zřejmě mysleli, že soupeř se porazí sám a podle toho vypadala naše hra. Ještě štěstí, že se střelecky dařilo Lingrovi, který dvanáct minut po změně stran zvýšil na 3:1. Vzápětí přišla obrovská chyba stoperů v obraně a po Dostálově faulu kopali domácí pokutový kop. První pokus Jóba chytil, ale protože některý z našich hráčů dříve vběhnul do šestnáctky, tak se opakoval a tentokrát už domácí hráč uspěl. Konečné skóre uzavřel opět Lingr v 62. minutě po rohu Jaworského. Sice jsme zvítězili, ale jsem z přístupu k utkání a předvedené hry většiny hráčů zklamaný. Přísnější měřítko snese pouze gólman Jóba a střelec tří branek Lingr. Doufám, že utkání bylo pro kluky ponaučení, že nelze žádného soupeře podcenit a musí hrát vždy naplno."

Valašské Meziříčí – MFK OKD Karviná U14 0:6 (0:2)

Branky: 25. Hejda, 29. Hruška, 39. Pawlowicz, 42. Kvapil z penalty, 52. Piecha, 65. Macko.

Sestava MFK OKD Karviná U14: Lipták - Piecha, Cieslawski, Feik, Sembol (20. Hruška) - Hejda, Kostorz (50. Macko), Kvapil, Chmiel, Swaczyna (60. Mrozek) - Pawlowicz.

Trenér Martin Špička: „Utkali jsme se s houževnatým soupeřem, který kladl odpor do naší první vstřelené branky. Tu vstřelil ve 25. minutě Hejda. Naše hra se tímto gólem uklidnila a začali jsme hrát svoji kombinační hru. Do konce poločasu jsme navýšili skóre Hruškou na 2:0. Ve druhém poločase jsme měli hru pevně pod kontrolou.Ve 39.minutě zatáhl míč po pravé straně Hejda a krásnou přihrávkou našel Pawlowicze - 3:0. Ve 42.min.navyšoval z pokutového kopu dobře hrající Kvapil na 4:0. O deset minut později přidal další gól Piecha dorážkou do prázdné branky po individuální akci Chmiela. Konečnou podobu skóre dal Macko po asistenci Piechy.

MFK OKD Karviná U13 – 1.FC Viktorie Přerov 17:4 (7:2)

Branky MFK OKD Karviná U13: 15., 27. a 44. Brzózka, 22.,46. a 50. Ponča, 10. a 12. Kaczmarczyk, 35. a 58. Kretek, 55. a 57. Bijok, 21. Soušek, 25. Bystroň, 35. Seriš, 45. Madej, 48. Ostáš.

Sestava MFK OKD Karviná U13: I. sestava: Kux - Zorychta, Bijok, Ponča - Bystroň (30. Mynář), Seriš, Kaczmarczyk, Noworyta (30. Madej). II. sestava: Skocz - Vlachovský, Motloch, Bielan - Mrózek (30. Dobeš), Soušek, Kretek (30. Brzózka) - Ostáš.

Trenér Zbyšek Gazda: „Velmi dobrý výkon celého družstva potvrzený i brankově. I přes velmi snadné vítězství jsme opět nevyužili spoustu stoprocentních šancí a výsledek mohl být ještě vyšší. Mrzí mě obdržené branky, které jsme soupeři připravili sami svým lehkovážným přístupem při rozehrávce směrem dopředu. Všichni zaslouži pochvalu za předvedený výkon. Spousta šancí, vznikala po hezkých kombinačních akcích. Těší mě, pokud chceme, tak umíme hrát pěkný fotbal."

MFK OKD Karviná U12 – 1.FC Viktorie Přerov 10:11 (4:6)

Branky MFK OKD Karviná U12: 8., 38. a 50. Kobza, 20. a 45. Streit, 12. Věčorek, 15. Holzer, 34. Kubiena, 38. Jurčák, 55. Šťastný.

Sestava MFK OKD Karviná U12: I. sestava: Novák - Gráca, Štromp, Doskoč - Kubiena, Streit, Kobza - Šťastný (30. Buzek). II. sestava: Kunz - Klepek, Věčorek, Kývala (30. Zielina) - Šenkýř, Holzer, Jurčák - Brabec.

Trenér Lumír David: „Po tomto utkání zaslouží pochvalu za předvedený výkon jen jedna skupina, která soupeře přehrála a poradila si s nakopávanými míči. Bohužel většina kluků nemá zatím zvládnutý první kontakt s míčem a toto momentálně v utkání rozhoduje. K soupeřům jen pár slov - většina trenérů v soutěži obchází pravidlo zákazu vykopávaných míčů ZA POLOVINU tím, že vykopávají NA POLOVINU, což vede z jejich strany k jasnému cíli vítězství v utkání. Bohužel je to na úkor toho, že by měli učit děti hrát fotbal."

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?