Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2012

Vylepšíme si renomé v poháru proti Baníku?

Nepříliš dobré období zažívají fotbalisté našeho klubu. Bude odrazovým můstkem k lepším výsledkům středeční pohárový souboj (začátek v 17 hod.) proti nejvěhlasnějšímu týmu našeho regionu Baníku Ostrava?

Domácí celek je v druholigové tabulce až na dvanáctém místě. Z prvních dvou kol získal čtyři body a následně jej čekala dvě domácí utkání za sebou. Bohužel z těchto dvou zápasů vyšli svěřenci Pavla Malury střelecky i bodově naprázdno. Proto není divu, že nálada v karvinské šatně je špatná, což potvrzuje i kapitán týmu a bývalý hráč Baníku René Bolf. „Jsme na mínus pěti bodech, což je šílené. Nálada tak není dobrá, to je pochopitelné. Snad se chytneme a začneme hrát tak, na co máme. Věřím, že nás požene výborná atmosféra na stadionu a pořádně nás nakopne k lepším zítřkům,“ přeje si Bolf.

Začátek špatného období začal ve třetí minutě nastaveného času v zápase na Bohemians Praha. „Neodkopli jsme poslední míč a soupeř tak vyrovnal. Asi jsme urazili paní štěstěnu, která od té doby při nás nestojí,“ přidává kolega ze stoperské dvojice David Mikula. Ten narážel na kvantum neproměněných šancí především z utkání proti Zlínu.

V dresu Baníku se na karvinský stadion vrátí Vladan Milosavljev, který tady 3,5 roku působil. „Moc se těším. Hlavně na fanoušky, protože tam jsem opravdu cítil, že mě měli snad i rádi. Doufám, že můj odchod to nezmění,“ prohlásil pro oficiální stránky slezského klubu Milosavljev, který očekává velmi těžký zápas. „Vstup do sezóny Karviné nevyšel, ale je to hodně zkušený tým, který nás bude chtít vyřadit,“ doplnil.

Baník se po pěti odehraných kolech nachází na jedenáctém místě prvoligové tabulky s pěti body za jednu výhru a dvě remízy. Pro ostravské to bude první pohárový zápas v této sezóně, protože prvoligová mužstva byla nasazena právě až do 2. kola.

Poslední vzájemný duel těchto soupeřů není tak starý. Letos v lednu v nepřízni počasí a sněhové chumelenici zvítězili baníkovci na umělé trávě na Kovoně, ještě pod vedením dosavadního karvinského kouče Pavla Malury, 4:2. Během zápasu byla kolem hřiště vynikající atmosféra, kterou vytvořili příznivci obou táborů. Kdyby se něco podobného opakovalo i ve středu, tak by se určitě nikdo nezlobil. Na středeční duel byla přijata zvýšená bezpečnostní opatření v návaznosti na požadavek ostravského vedení na 1000 ks vstupenek pro baníkovské fandy.

Utkání MFK OKD Karviná – FC Baník Ostrava začne na Městském stadionu v Karviné – Ráji ve středu 29. srpna v 17 hodin. Vítěz duelu postoupí do třetího kola, kde jej bude čekat lepší z dvojice Hlučín – Třinec. Tento zápas je však na programu až za týden.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii