Mlade talenty

Václav Cverna: Atmosféra byla skvělá

29.08.2012 | redakce
 

Václav Cverna: Atmosféra byla skvělá Poprvé v sezoně naskočil do základní sestavy a hned to bylo v zápase proti Baníku. Radost z prvního odehraného zápasu mu zkazila porážka 1:2 a tím pádem vyřazení z letošního ročníku domácího poháru.

 

S jakými pocity jste odcházel z trávníku? Baník byl určitě hratelný soupeř a na remízu a penalty se to uhrát dalo. Nebo se mýlím?

Máte pravdu. Je škoda, že jsme neuhráli aspoň remízu. Po průběhu utkání by asi byl nerozhodný stav spravedlivý. Navíc penalty už jsou loterie a rozdíly se mažou. Měli jsme z Baníku respekt, přeci jen je to prvoligový tým. Ale po tomto průběhu je porážka zklamáním.

Vy jste se objevil v základní sestavě místo Reného Bolfa. Jak to bylo náročné zrovna v takovém zápase?

Těžké to bylo, to je jasné. Baník je přeci jen prvoligové mužstvo. Trochu jsem tušil, že bych mohl nastoupit a podle toho jsem se na zápas připravoval.

Jak jste si rozuměl s Davidem Mikulou?

Bez problémů. Odehráli jsme spolu něco i v přípravě, takže v ničem nebyl zásadní problém. Můžu nastoupit s kýmkoliv.

Do jaké míry ovlivnilo závěr utkání velmi přísné vyloučení Pavla Vrány, který musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch?

Já jsem toho moc neviděl. V tu dobu jsem se díval jinam. Ale v kabině jsme to už probírali a asi to bylo hodně zvláštní vyloučení. A jestli to ovlivnilo zápas? To bezesporu ano. V deseti lidech se už těžko dostává do nějakého tlaku, navíc proti týmu z nejvyšší soutěže. Baník vlastně v té přesilovce rozhodl o osudu zápasu.

V zápase jste přišli vlastně o oba hrotové útočníky. Po půlhodině musel kvůli zranění střídat Antonín Presl, kterého právě Vrána nahradil.

Je to smůla. Zrovna, když dostal příležitost, tak se zranil. Snad to nebude vážné, ale i takový je sport.

Bavili jste se v kabině o atmosféře na stadionu? Jak se vám bouřlivé prostředí líbilo?

Bylo to skvělé. Kéž bychom před takovou návštěvou hráli každý domácí zápas. To by bylo krásné. Před takovou kulisou se hned hraje o poznání lépe a člověk se dokáže ještě víc vyhecovat. Lidem patří velký dík.

• Sobotní výsledky st. žáků
včera - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem