Generální partner
Světlý režim
29. srpen 2012

Václav Cverna: Atmosféra byla skvělá

Poprvé v sezoně naskočil do základní sestavy a hned to bylo v zápase proti Baníku. Radost z prvního odehraného zápasu mu zkazila porážka 1:2 a tím pádem vyřazení z letošního ročníku domácího poháru.

S jakými pocity jste odcházel z trávníku? Baník byl určitě hratelný soupeř a na remízu a penalty se to uhrát dalo. Nebo se mýlím?

Máte pravdu. Je škoda, že jsme neuhráli aspoň remízu. Po průběhu utkání by asi byl nerozhodný stav spravedlivý. Navíc penalty už jsou loterie a rozdíly se mažou. Měli jsme z Baníku respekt, přeci jen je to prvoligový tým. Ale po tomto průběhu je porážka zklamáním.

Vy jste se objevil v základní sestavě místo Reného Bolfa. Jak to bylo náročné zrovna v takovém zápase?

Těžké to bylo, to je jasné. Baník je přeci jen prvoligové mužstvo. Trochu jsem tušil, že bych mohl nastoupit a podle toho jsem se na zápas připravoval.

Jak jste si rozuměl s Davidem Mikulou?

Bez problémů. Odehráli jsme spolu něco i v přípravě, takže v ničem nebyl zásadní problém. Můžu nastoupit s kýmkoliv.

Do jaké míry ovlivnilo závěr utkání velmi přísné vyloučení Pavla Vrány, který musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch?

Já jsem toho moc neviděl. V tu dobu jsem se díval jinam. Ale v kabině jsme to už probírali a asi to bylo hodně zvláštní vyloučení. A jestli to ovlivnilo zápas? To bezesporu ano. V deseti lidech se už těžko dostává do nějakého tlaku, navíc proti týmu z nejvyšší soutěže. Baník vlastně v té přesilovce rozhodl o osudu zápasu.

V zápase jste přišli vlastně o oba hrotové útočníky. Po půlhodině musel kvůli zranění střídat Antonín Presl, kterého právě Vrána nahradil.

Je to smůla. Zrovna, když dostal příležitost, tak se zranil. Snad to nebude vážné, ale i takový je sport.

Bavili jste se v kabině o atmosféře na stadionu? Jak se vám bouřlivé prostředí líbilo?

Bylo to skvělé. Kéž bychom před takovou návštěvou hráli každý domácí zápas. To by bylo krásné. Před takovou kulisou se hned hraje o poznání lépe a člověk se dokáže ještě víc vyhecovat. Lidem patří velký dík.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii