Mlade talenty

Václav Cverna: Atmosféra byla skvělá

29.08.2012 | redakce
 

Václav Cverna: Atmosféra byla skvělá Poprvé v sezoně naskočil do základní sestavy a hned to bylo v zápase proti Baníku. Radost z prvního odehraného zápasu mu zkazila porážka 1:2 a tím pádem vyřazení z letošního ročníku domácího poháru.

 

S jakými pocity jste odcházel z trávníku? Baník byl určitě hratelný soupeř a na remízu a penalty se to uhrát dalo. Nebo se mýlím?

Máte pravdu. Je škoda, že jsme neuhráli aspoň remízu. Po průběhu utkání by asi byl nerozhodný stav spravedlivý. Navíc penalty už jsou loterie a rozdíly se mažou. Měli jsme z Baníku respekt, přeci jen je to prvoligový tým. Ale po tomto průběhu je porážka zklamáním.

Vy jste se objevil v základní sestavě místo Reného Bolfa. Jak to bylo náročné zrovna v takovém zápase?

Těžké to bylo, to je jasné. Baník je přeci jen prvoligové mužstvo. Trochu jsem tušil, že bych mohl nastoupit a podle toho jsem se na zápas připravoval.

Jak jste si rozuměl s Davidem Mikulou?

Bez problémů. Odehráli jsme spolu něco i v přípravě, takže v ničem nebyl zásadní problém. Můžu nastoupit s kýmkoliv.

Do jaké míry ovlivnilo závěr utkání velmi přísné vyloučení Pavla Vrány, který musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch?

Já jsem toho moc neviděl. V tu dobu jsem se díval jinam. Ale v kabině jsme to už probírali a asi to bylo hodně zvláštní vyloučení. A jestli to ovlivnilo zápas? To bezesporu ano. V deseti lidech se už těžko dostává do nějakého tlaku, navíc proti týmu z nejvyšší soutěže. Baník vlastně v té přesilovce rozhodl o osudu zápasu.

V zápase jste přišli vlastně o oba hrotové útočníky. Po půlhodině musel kvůli zranění střídat Antonín Presl, kterého právě Vrána nahradil.

Je to smůla. Zrovna, když dostal příležitost, tak se zranil. Snad to nebude vážné, ale i takový je sport.

Bavili jste se v kabině o atmosféře na stadionu? Jak se vám bouřlivé prostředí líbilo?

Bylo to skvělé. Kéž bychom před takovou návštěvou hráli každý domácí zápas. To by bylo krásné. Před takovou kulisou se hned hraje o poznání lépe a člověk se dokáže ještě víc vyhecovat. Lidem patří velký dík.

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem