Mlade talenty

Příprava karvinských fotbalistů

30.06.2009 | Martin Ruščin
 

Pondělí, úterý, středa. První tři dny polykají hráči druholigové Karviné tréninkové jednotky. Po krátkých dovolených se totiž vrátili zase do práce.

 

Volné dny jsou minulostí. Příprava na novou sezonu klepe na dveře i u klubů z nižších soutěží, proto není divu, že ji naplno rozjeli i druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná.

„Příprava je krátká, jako každé léto. Sestavili jsme předběžný plán sedmi přípravných utkání, generálkou bude úvodní kolo Českého poháru s ostravskou Porubou,“ přiblížil harmonogram přípravných utkání hlavní kouč Leoš Kalvoda, který strávil dovolenou doma v Olomouci.

Na včerejším dopoledním tréninku se mu sešla téměř kompletní sestava. Chyběl pouze Jakub Kafka, nová posila do branky, který se k týmu připojí až dnes. „Kádr je kompletní, vyjma Jusky, se kterým jsme se po sezoně loučili,“ hlásil spokojeně Kalvoda. Jaký to obrovský rozdíl oproti minulému létu.

„Trenér je vždycky rád, když má k dispozici všechny hráče. Všichni se taky vrátili v pořádku, což je pozitivní. Během přestávky nemáme moc času na kondiční přípravu, sice dostane prostor, ale ne takový, jaký mívá v zimě. Musíme do kádru zapracovat i nové tváře,“ upozornil Kalvoda.

S týmem totiž trénují noví fotbalisté, kteří jsou v Karviné na zkoušce. Z Interu Bratislava je to talentovaný gólman Jozef Hroš, reprezentant Slovenska do 16, 17, 18 i 19 let. Hrošův otec v minulosti vedl reprezentaci Spojených arabských emirátů. „Druholigový tým potřebuje mít tři gólmany. Se dvěma jako loni to táhnout nemůžeme,“ upozornil Kalvoda.

Do obrany zkouší trenéři další dva hráče - Adriána Kluse ze slovenské Šaly a Srba Aleksandra Trniniće. Ten prošel ve své vlasti nejen bělehradskými kluby Čukarički a RAD, ale také mládežnickou reprezentací Srbska do 18 let. „Může hrát na postu stopera nebo pravého obránce,“ objasnil Kalvoda.

Karviná se snažila o vyvážené posílení kádru do všech řad. „Hlavně se nám jedná o hráče střední generace kolem 25, 26 a 27 let. Ti tady chybí, vždyť máme v základu šest třicátníků,“ upozornil Leoš Kalvoda.

Druhým Srbem v letní přípravě je pravý záložník Aleksandr Paunović. Jeho předchozím působištěm byl rovněž RAD Bělehrad, zahrál si i v Indonésii. V Srbsku odehrál 10 zápasů za reprezentaci U 18. „Situaci na přestupovém trhu mapujeme, ale v zásadě jsme s posílením spokojeni,“ hlásil kouč MFK.

A dostanou šanci probít se do druholigového základu i hráči, kteří přišli do Karviné už během zimy jako třeba Látal, Diviš či Tchami? „Šanci dostanou úplně všichni. Záleží jen na jejich výkonech,“ pravil Kalvoda.

V týmu tedy zůstávají i mladíci Jursa s Milosavljevem, na které se jezdili dívat pozorovatelé z jiných klubů, uzdravený Juroszek a překvapivě i ostravští Ondřej Ficek s Vladimírem Mišinským, se kterými se původně počítalo do přípravy s Baníkem. „Já vím jen to, že se připravují normálně s námi,“ odtušil jakoby nic trenér Kalvoda. „Oba by zřejmě skončili v béčku a příprava s druholigovým týmem jim dá více než příprava s juniorkou Baníku,“ zakončil karvinský trenér.

O obou hráčích jedná vedení karvinského klubu s Baníkem, neboť o ně má eminentní zájem.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem