Mlade talenty

Příprava karvinských fotbalistů

30.06.2009 | Martin Ruščin
 

Pondělí, úterý, středa. První tři dny polykají hráči druholigové Karviné tréninkové jednotky. Po krátkých dovolených se totiž vrátili zase do práce.

 

Volné dny jsou minulostí. Příprava na novou sezonu klepe na dveře i u klubů z nižších soutěží, proto není divu, že ji naplno rozjeli i druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná.

„Příprava je krátká, jako každé léto. Sestavili jsme předběžný plán sedmi přípravných utkání, generálkou bude úvodní kolo Českého poháru s ostravskou Porubou,“ přiblížil harmonogram přípravných utkání hlavní kouč Leoš Kalvoda, který strávil dovolenou doma v Olomouci.

Na včerejším dopoledním tréninku se mu sešla téměř kompletní sestava. Chyběl pouze Jakub Kafka, nová posila do branky, který se k týmu připojí až dnes. „Kádr je kompletní, vyjma Jusky, se kterým jsme se po sezoně loučili,“ hlásil spokojeně Kalvoda. Jaký to obrovský rozdíl oproti minulému létu.

„Trenér je vždycky rád, když má k dispozici všechny hráče. Všichni se taky vrátili v pořádku, což je pozitivní. Během přestávky nemáme moc času na kondiční přípravu, sice dostane prostor, ale ne takový, jaký mívá v zimě. Musíme do kádru zapracovat i nové tváře,“ upozornil Kalvoda.

S týmem totiž trénují noví fotbalisté, kteří jsou v Karviné na zkoušce. Z Interu Bratislava je to talentovaný gólman Jozef Hroš, reprezentant Slovenska do 16, 17, 18 i 19 let. Hrošův otec v minulosti vedl reprezentaci Spojených arabských emirátů. „Druholigový tým potřebuje mít tři gólmany. Se dvěma jako loni to táhnout nemůžeme,“ upozornil Kalvoda.

Do obrany zkouší trenéři další dva hráče - Adriána Kluse ze slovenské Šaly a Srba Aleksandra Trniniće. Ten prošel ve své vlasti nejen bělehradskými kluby Čukarički a RAD, ale také mládežnickou reprezentací Srbska do 18 let. „Může hrát na postu stopera nebo pravého obránce,“ objasnil Kalvoda.

Karviná se snažila o vyvážené posílení kádru do všech řad. „Hlavně se nám jedná o hráče střední generace kolem 25, 26 a 27 let. Ti tady chybí, vždyť máme v základu šest třicátníků,“ upozornil Leoš Kalvoda.

Druhým Srbem v letní přípravě je pravý záložník Aleksandr Paunović. Jeho předchozím působištěm byl rovněž RAD Bělehrad, zahrál si i v Indonésii. V Srbsku odehrál 10 zápasů za reprezentaci U 18. „Situaci na přestupovém trhu mapujeme, ale v zásadě jsme s posílením spokojeni,“ hlásil kouč MFK.

A dostanou šanci probít se do druholigového základu i hráči, kteří přišli do Karviné už během zimy jako třeba Látal, Diviš či Tchami? „Šanci dostanou úplně všichni. Záleží jen na jejich výkonech,“ pravil Kalvoda.

V týmu tedy zůstávají i mladíci Jursa s Milosavljevem, na které se jezdili dívat pozorovatelé z jiných klubů, uzdravený Juroszek a překvapivě i ostravští Ondřej Ficek s Vladimírem Mišinským, se kterými se původně počítalo do přípravy s Baníkem. „Já vím jen to, že se připravují normálně s námi,“ odtušil jakoby nic trenér Kalvoda. „Oba by zřejmě skončili v béčku a příprava s druholigovým týmem jim dá více než příprava s juniorkou Baníku,“ zakončil karvinský trenér.

O obou hráčích jedná vedení karvinského klubu s Baníkem, neboť o ně má eminentní zájem.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem